Wydarzenia

Katarzyna Musiałowska podpisała profesjonalny kontrakt | Piłka Kobiet

2023-07-28 19:00:00
Młoda piłkarka Śląska Wrocław - Katarzyna Musiałowska - złożyła podpis pod swoim pierwszym profesjonalnym kontraktem. Zawodniczka, która była ważnym ogniwem zespołu mistrzyń Polski U17, od tego okresu przygotowawczego trenuje z seniorskim zespołem WKS-u.
Katarzyna Musiałowska zapisała się na kartach historii sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław jako jedna z najmłodszych debiutantek w Orlen Ekstralidze. Pomocniczka wystąpiła w meczu ze Sportisem Bydgoszcz pod koniec sezonu 2021/2022, kiedy nie miała jeszcze ukończonych 15. lat!

- Kasia to kolejna młoda zawodnczka dołączająca do nas z drużyny CLJ U17. To szalenie ambitna i inteligentna zawodniczka cechująca się dużą odwagą i dobrą techniką. Co ważne, może występować zarówno w linii obrony jak i pomocy - ocenia szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.- Podpisanie kontraktu utwierdza mnie w przekonaniu, że moje wybory i droga, którą podążam są słuszne. Na pewno moją największą motywacją jest chęć samodoskonalenia się i myślę, że to pozwala mi się piąć w górę oraz zdobywać nowe doświadczenia. Moim celem na ten sezon jest złapać jak najwięcej minut w Ekstralidze, bo wiem, że każde starcie na poziomie seniorskim pozwoli mi w przyszłości osiągnąć moje największe marzenia - mówi Katarzyna Musiałowska. - Kolejnym celem jest otrzymywać regularne powołania do reprezentacji Polski. Gra na poziomie międzynarodowym również
jest świetnym doświadczeniem oraz pokazuje, jak piłka nożna wygląda w innych krajach. Mam duże oczekiwania względem siebie, ale wiem, że z wiarą w siebie i pokorą małymi krokami osiągnę zamierzone cele - dodaje.

Piłkarka do tej pory głównie trenowała w zespole juniorek, zatem czeka ją niemały "przeskok". - W piłce seniorskiej są zawodniczki już bardziej doświadczone, które grają o wiele sezonów więcej ode mnie na takim poziomie i łatwiej jest im się odnaleźć. Ja na razie rozegrałam dwa mecze sparingowe, dziewczyny były ode mnie silniejsze i było ciężko wygrać pozycję, ale wiem, że z biegiem czasu będzie coraz łatwiej - przyznaje Musiałowska.Zawodniczka wystąpiła w dwóch czeskich sparingach - z Banikiem Ostrawa i Slovanem Liberec - w których pokazała się z niezłej strony.

- Jestem przekonany, że jeśli nadal będzie tak pracować na treningach, stanie się ważnym ogniwem zespołu trenera Piotra Jagieły. To piłkarka o dużym potencjale i możliwościach. W zespole juniorskim niejednokrotnie strzelała piękne bramki - czekamy na gole w pierwszej drużynie - mówi koordynator sekcji piłki nożnej kobiet, Maciej Bączyk.Gramy dalej Kasia! Życzymy kolejnych udanych występów i goli w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław