Wydarzenia

Katarzyna Watral w Śląsku | Piłka Kobiet

2022-08-25 16:00:00
Katarzyna Watral została nową piłkarką Śląska Wrocław. 15-letnia obrończyni będzie trenować z pierwszym zespołem i walczyć o miejsce w składzie, a jednocześnie grać w drużynie z Centralnej Ligi Juniorek U17.
Nowa piłkarka WKS-u do tej pory grała głównie w grupach męskich, w których była wyróżniającą się postacią. Ostatnio występowała w Moto-Jelczu Oława i właśnie z tego klubu dołącza do Śląska Wrocław.

- Kasię obserwowaliśmy już od dłuższego czasu, wiemy, jak potrafi grać i wiemy, że ma bardzo duży potencjał. Cieszymy się, że dołącza do Śląska, gdzie będzie ważną postacią zespołu z Centralnej Ligi Juniorek. Wierzę też, że wkrótce powalczy także o miejsce w składzie ekstraligowego WKS-u - mówi koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Akademii Śląska, Maciej Bączyk.Zawodniczka rozpoczęła przygotowania z pierwszym zespołem, miała także okazję uczestniczyć w obozie przygotowawczym w Kleszczowie.

- To bez wątpienia zawodniczka z dużym potencjałem, o dużych możliwościach, wpisująca się w nasz trend budowy zespołu w oparciu o zawodniczki z regionu. Jeśli będzie dalej tak solidnie i sumiennie pracować, to moim zdaniem szybko powalczy o miejsce w składzie zespołu z Ekstraligi, ale również ma szansę wejść na poziom reprezentacyjny. Jednak to wszystko musi być poparte ciężką pracą - zaznacza dyrektor ds. rozwoju Śląska Wrocław, Krzysztof Paluszek.

- Kasia ma potencjał na zawodniczkę pierwszego zespołu. Podczas okresu przygotowawczego ciężko pracowała, ale wraz ze sztabem szkoleniowym i pionem sportowym stwierdziliśmy, że aktualnie będzie skupiać się na grze w CLJ U17. Nagłe przejście na codzienne obciążenia pierwszego zespołu groziły kontuzją, stąd decyzja o czasowym "przesunięciu" zawodniczki do zespołu CLJ17, gdzie mamy nadzieję będzie walczyła z drużyną się o najwyższe lokaty w Polsce. Teraz wszystko w nogach i głowie Kasi, jeśli będzie na co dzień wyróżniała się na naszym bezpośrednim zapleczu, na pewno dostanie szansę gry w pierwszym zespole. Zresztą mamy ją pod ciągłą obserwacją, ponieważ uczestniczy również w treningach z ekstraligową drużyną - mówi trener Śląska, Piotr Jagieła.Sama zawodniczka przyznaje, że najlepiej czuje się na środku obrony. - Zdecydowanie, to moja nominalna pozycja - podkreśla. - Cieszę się, że jestem w Śląsku, to dla mnie nowe wyzwanie. Miałam już okazję trenować z pierwszym zespołem i uczestniczyć w dwóch obozach przygotowawczych - z drużyną z Ekstraligi i CLJ U17. Było ciężko, ale atmosfera jest bardzo fajna - mówi Katarzyna Watral.

Co ciekawe, obrończyni miała już okazję zadebiutować w oficjalnym meczu WKS-u - w ostatnią niedzielę, kiedy Śląsk pokonał Sportową Czwórkę Radom 8:0 w pierwszej kolejce CLJ U17. - Dla obrony najważniejsze było, że na zero z tyłu - mówi z uśmiechem zawodniczka. - Wydaje mi się, że było dobrze, nasza bramkarka też dobrze się zaprezentowała, ale głównie atakowałyśmy i wykorzystywałyśmy te sytuacje. Teraz czekamy na kolejne spotkanie - przyznaje. A tym kolejnym spotkaniem będzie potyczka z KSP Kielce, która odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia, o godzinie 16 na stadionie na Kłokoczycach.

Obrończyni związała się z klubem dwuletnią umową.

Witamy w Śląsku, Kasia! Życzymy wielu udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław