Wydarzenia

Kinga Wyrwas podpisała kontrakt ze Śląskiem! | Piłka Kobiet

2024-07-09 19:47:00
Jedna z utalentowanych piłkarek młodego pokolenia oraz etatowa młodzieżowa reprezentantka Polski - Kinga Wyrwas - zagra w Śląsku. Zawodniczka związała się z wrocławskim klubem dwuletnią umową.
- Po odejściach dwóch naszych napastniczek chcieliśmy wzmocnić naszą ofensywę doświadczoną zawodniczką, jak Patrycja Ziemba, ale też taką z dużym potencjałem. Kinga swoimi występami w kadrze U17 i U19 pokazała, że ma duży potencjał. To utalentowana piłkarka, ma dobre warunki i jest odważna w pressingu. Ważne, żeby piłkarki chciały się rozwijać i podnosić swoje umiejętności, Kinga do tej grupy zdecydowanie należy - podkreśla szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.W minionej rundzie napastniczka zagrała w dziesięciu spotkaniach Sportisu Bydgoszcz, w których strzeliła cztery gole.

- Kinga Wyrwas to piłkarka, którą w swoim zespole widziałoby wielu trenerów. Cieszę się, że dołącza do naszej drużyny. To zawodniczka o dużym potencjale i wierzę, że będzie dużym wzmocnieniem naszej formacji ofensywnej - mówi dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.Co ciekawe, jeden z największych sukcesów w piłce klubowej - brązowy medal mistrzostw Polski U17 - Kinga Wyrwas osiągnęła... we Wrocławiu. Jej Sportis Bydgoszcz uległ wrocławiankom w półfinale rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U17, a przegrani półfinaliści otrzymywali wówczas brązowe medale.

- Widziałam, że projekt Śląsk Wrocław rozwija się i idzie w kierunku coraz większej profesjonalizacji. We Wrocławiu będę miała możliwość rywalizacji z dobrymi piłkarkami. Niektóre oczywiście znam ze zgrupowań kadry, podobnie jak część sztabu szkoleniowego - przyznaje Kinga Wyrwas.Napastniczka może być sporym wzmocnieniem formacji ofensywnej WKS-u - Bez wątpienia najlepiej czuję się po prostu w ataku. Moje mocne strony? Gra tyłem do bramki, myślę, że mogę powiedzieć, że jestem szybka - dodaje.

Kontrakt obowiązywać będzie do końca sezonu 2025/2026.Witamy we Wrocławiu, Kinia! Życzymy samych udanych występów i wielu strzelonych bramek w zielono-biało-czerwonych barwach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław