Wydarzenia

Klaudia Adamek dołącza do Śląska | Ekstraliga

2022-06-02 12:00:00
Klaudia Adamek została nową piłkarką Śląska Wrocław. 20-letnia napastniczka podpisała kontrakt obowiązujący przez dwa najbliższe sezony.
Nowa zawodniczka Śląska była jedną z podstawowych zawodniczek beniaminka Ekstraligi, Rekordu Bielsko-Biała. W przeszłości zdobywała tytuły królowej strzelczyń niższych lig, była młodzieżową reprezentantką Polski, a jej rozwój wstrzymała kontuzja kolana. Po niej nie ma już jednak śladu, co pokazała w zakończonych niedawno rozgrywkach, w których strzeliła osiem goli. Jednego z nich w spotkaniu przeciwko Śląskowi.- Klaudia Adamek to zawodniczka, którą wypatrzyliśmy w trakcie spotkania ligowego. Cechuje ją inteligentne ustawienie w fazie ataku, potrafi także zgubić krycia w momencie zakończenia akcji. To kolejna ofensywna zawodniczka, która da nam większe pole manewru w formacji ataku. Bardzo się cieszę, że Klaudia do nas dołączy, uważam, że jej miejsce jest w zespole ekstraligowym - ocenia nową piłkarkę WKS-u trener Piotr Jagieła.

- Pozyskaliśmy kolejną zawodniczkę formacji ofensywnej, na pozyskaniu której bardzo nam zależało. Klaudia to bramkostrzelna napastniczka która we Wrocławiu powinna rozwinąć skrzydła i stać się kluczową zawodniczką Ekstraligi. Wzmocnienie siły ofensywnej zespołu było naszym celem i cieszymy się z podpisania kontraktu właśnie z Klaudią - zaznacza szef skautingu Akademii Śląska Wrocław, Maciej Bączyk.- Dołączenie do Śląska Klaudii Adamek powinno rozwiązać nasze problemy ze skutecznością. To bardzo utalentowana zawodniczka z dużym potencjałem i wierzę, że gra w Śląsku będzie pożytkiem dla obu stron. Cieszę się, że kolejna młoda zawodniczka z Polski decyduje się na grę we Wrocławiu - mówi dyrektor ds. rozwoju sportowego w Śląsku, Krzysztof Paluszek.

Kontrakt zawodniczki będzie obowiązywał przez dwa najbliższe sezony.

- Cieszę się, że mogę dołączyć do Śląska Wrocław, jestem szczęśliwa. Na pewno chciałabym poprawić zdobycz z poprzedniego sezonu, ale stawiam na jakość, nie na ilość. Mam nadzieję, że pomogę drużynie w poprawieniu miejsca w lidze z tego sezonu, a może także w zdobyciu medalu - mówi Klaudia Adamek.

Witamy we Wrocławiu, Klaudia! Życzymy wielu bramek i udanych występów w barwach Śląska!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław