Wydarzenia

Kobiecy zespół U17 wrócił do treningów

2021-07-27 11:00:00
Kobiecy zespół Śląska Wrocław do lat 17 powrócił do treningów. Piłkarki WKS-u po nieudanych barażach o Centralną Ligę Juniorek dostały kilkanaście dni wolnego, a teraz przystępują do przygotowań z dodatkową motywacją. Główny cel pozostał niezmienny - awans do CLJ.

Czerwcowy dwumecz z Rekordem Bielsko-Biała był na swój sposób wydarzeniem historycznym. Wrocławianki stanęły przed szansą awansu do Centralnej Ligi Juniorek, a po pierwszym spotkaniu - zremisowanym w Bielsku-Białej 1:1 - były stawiane w roli faworytek. I do pełni szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Dodajmy, że był to również ostatni dwumecz wszystkich drużyn Śląska, w którym obowiązywała zasada premiowania bramek strzelonych na wyjeździe. I właśnie dzięki tej zasadzie podopieczne Patrycji Falborskiej odpadły - w delegacji zremisowały 1:1, a przed własną publicznością było 2:2...

To już jednak historia. W zespole nikt się nie załamuje, a do kolejnych rozgrywek podchodzi się z dodatkową motywacją.

- Bez wątpienia był to trudny dwumecz dla naszego zespołu, ale teraz już myślimy o nowym sezonie. Cel pozostaje dla nas taki sam, czyli awans do Centralnej Ligi Juniorek, ale jeszcze ważniejszy jest rozwój indywidualny naszych piłkarek - zaznacza trenerka zespołu U17, Patrycja Falborska.

Walka o miejsce w Centralnej Lidze Juniorek U17 rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a do tego czasu rytm meczowy wrocławianki będą utrzymywać występując w męskiej Okręgowej Lidze Trampkarzy.

Juniorki WKS-u już rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu, za nimi kilka dni zajęć na obiektach hotelu GEM. 1 sierpnia zespół wyjedzie na kilka dni na zgrupowanie do Strzegomia, a zwieńczeniem obozu najprawdopodobniej będzie mecz kontrolny. A jeszcze przed wyjazdem podopieczne Patrycji Falborskiej zmierzą się w sparingu z drużyną z Wodzisławia Śląskiego.

Warto dodać, że drużyna zostanie wzmocniona - w ostatnim czasie na testach przebywało kilka zawodniczek, które wkrótce oficjalnie dołączą do Śląska.

Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również