Wydarzenia

Kolejne starcie z beniaminkiem | Piłka Kobiet

2022-09-17 07:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław w sobotę rozegrają kolejny mecz ligowy. Podopieczne Piotra Jagieły zmierzą się na stadionie na Kłokoczycach z Pogonią Tczew. Początek starcia o godzinie 12.
Pogoń Tczew po czterech ligowych meczach ma na swoim koncie trzy punkty. Początek sezonu daleki od idealnych, bo beniaminek przegrał trzy domowe spotkania - 0:7 z SMS-em Łódź, 0:4 z Czarnymi Sosnowiec i 1:3 ze Sportisem Bydgoszcz. Promyczkiem nadziei może być potyczka z innym z beniaminków - HydroTruckiem Radom - które zakończyło się wysokim zwycięstwem tczewianek 6:0.

Śląsk natomiast przystępuje do sobotniego spotkania po trzech zwycięstwach z rzędu. Ostatnio wrocławianki pokonały HydroTruck, choć nie tak okazale, jak zespół z Tczewa.

- Mieliśmy trochę problemów co chodzi o nasz pressing wysoki, bo skrzydłowe zespołu z Radomia grały bardzo szeroko i spod tego naszego pressingu wychodziły. Po korektach w przerwie ten mecz wyglądał już troszeczkę lepiej w naszym wykonaniu, mimo że strzeliliśmy tylko jedną bramkę. Bylismy jednak stroną zdecydowanie dominującą i kreowaliśmy kolejne sytuacje - mówił po spotkaniu szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Zespół Śląska przystąpi nieco osłabiony do tego spotkania, bo zabraknie Gabrieli Lewickiej, która w piatek rozpoczęła zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 17. Pomocniczka nie jest jeszcze podstawową piłkarką WKS-u, ale bez wątpienia ważnym ogniwem. Podobnie jak Dominika Szkwarek, która również wyjechała "na kadrę".

Co ważne, sobotnie spotkanie będzie dla piłkarek WKS-u debiutem w nowych koszulkach meczowych. Na zasadach współpracy klubu z Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Pomocą Nowotworową, logotyp Fundacji pojawi się w centralnej części koszulek meczowych ekstraligowego zespołu WKS-u. To jednak nie jedyna wspólna inicjatywa w najbliższym czasie. Aby zwrócić uwagę na problem najmłodszych zmagających się z chorobami nowotworowymi, zawodniczki WKS-u włączą się w Kampanię Złotej Wstążki i wyjdą na boisko w najbliższym meczu w specjalnych przypinkach z tym symbolem.

Początek spotkania w sobotę, 17 września, o godzinie 12:00. Dla wszystkich, którzy nie mogą wspierać piłkarek WKS-u z wysokości trybun, przygotowaliśmy transmisję wideo na żywo.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław