Wydarzenia

Koniec europejskiej przygody WKS-u

2015-07-23 21:30:00
2
Śląsk Wrocław przegrał 0:2 z IFK Goeteborg w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Europy. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis, zatem z awansu do kolejnej rundy mogą cieszyć się Szwedzi.

Już w trzeciej minucie wrocławianie mogli objąć prowadzenie. Jacek Kiełb uciekł lewą stroną boiska, zagrał do Picha, a ten odegrał w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Flavio Paixao, lecz jego uderzenie w pierwszej piłki nieznacznie minęło bramkę IFK. Chwilę później to Kiełb uderzał, jednak jego strzał nie stanowił większego zagrożenia dla bramkarza Szwedów.

Śląsk atakował, ale musiał uważać na kontry miejscowych. Pod koniec pierwszego kwadransa gry Szwedzi założyli pressing, z którym wrocławianie nie potrafili sobie poradzić. Niemniej blok defensywny WKS-u działał bez zarzutu, każda piłka była wybijana, a każda akcja niwelowana w zarodku. Z kolei jeśli już po wymianie kilku podań - jak w 35. minucie - oddać groźny strzał, to świetnie między słupkami radził sobie Mariusz Pawełek. Do przerwy w Goeteborgu gole nie padły.

Rezultat uległ zmianie kilka minut po wznowieniu, ale niestety to nie Śląsk strzelił gola. Futbolówkę stracił Flavio Paixao, a Sebastian Eriksson prostopadle zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Gustava Engvalla. Zawodnik IFK zachował zimną krew i pewnie pokonał Mariusza Pawełka. Śląsk musiał "gonić" wynik, ale nie dość, że zbyt wiele nie wskórali, to za chwilę przegrywali już 0:2. Na listę strzelców wpisał się Mikael Boman.


Śląsk musiał zaryzykować i przeszedł do ataku, natomiast gospodarze czekali na kontry. Szansę na kontatkowego gola miał Jacek Kiełb, ale nie trafił do bramki z ostrego kąta w 73. minucie. Niestety, do końcowego gwizdka sędziego rezultat nie uległ zmianie. Śląsk walczył i chciał zwyciężyć, ale na wicemistrzów Szwecji to za mało. Porażka 0:2 kończy wrocławską przygodę z europejskimi pucharami w tym sezonie.


IFK Goeteborg - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: Engvall 55, Boman 59.


IFK:
Alvbage - Salomonsson, Bjarsmyr, Rogne, Aleesami, Svensson, Eriksson, Boman (79 Smedberg), Engvall (87 Pettersson).

Śląsk: Pawełek - Zieliński (87 Machaj), Celeban, Kokoszka, Dudu, Hateley, Hołota, Pich, Grajciar (68 Biliński), Paixao (76 Gecov), Kiełb.


żółte kartki:
Zieliński, Dudu, Kokoszka, Gecov.

sędzia: Serdar Gozubuyuk.

widzów: 10 823.

, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również