Wydarzenia

Krystyna Flis z profesjonalnym kontraktem | Piłka Kobiet

2023-08-02 18:00:00
Jedna z wyróżniających się zawodniczek zespołu juniorek Śląska i mistrzyni Polski do lat 17 - Krystyna Flis - podpisała swój pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze.
Krystyna Flis była jedną z podstawowych zawodniczek WKS-u - najpierw w zespole U15, a następnie U17. Po debiucie na najwyższym szczeblu rozgrywek pod koniec sezonu 2021/2022 i kolejnych spotkaniach w zakończonych rozgrywkach, teraz na stałe dołączyła do pierwszego zespołu WKS-u.

- To kolejna młoda zawodniczka w naszym zespole, cieszę się, że podpisała profesjonalną umowę. Krysię cechuje świetna technika użytkowa i szybkość, czyli są to cechy zawodniczki ofensywnej. Musi jeszcze trochę popracować nad grą w obronie, ale ma ogromny potencjał i wierzę, że będzie się rozwijała i pokaże go w meczach ekstraligi - zaznacza szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.- Na pewno teraz, po podpisaniu kontraktu, motywacja do cięższej pracy jest jeszcze większa. Jednak moje cele, których nie chciałabym zdradzać, się nie zmieniają i cały czas zostają na tym samym poziomie - mówi sama zainteresowana.

Młoda zawodniczka była wiodącą postacią w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U17, ale również miała okazję zadebiutować w pierwszym zespole, w barwach którego zagrała cztery mecze. Jak jej zdaniem różni się gra w ekstralidze od tej w rozgrywkach juniorskich?- Bez wątpienia jest inaczej zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym, choć w kwestii samego poziomu rozgrywek aż tak wielkich różnic nie ma. Zawodniczki w seniorskiej piłce grają zdecydowanie szybciej, trzeba sprawniej podejmować decyzje i myśleć na boisku. Przechodząc z zespołu z Centralnej Ligi Juniorek są pewne elementy do nadrobienia i staram się to robić na każdym treningu - podkreśla Krystyna Flis.

- Chcemy stawiać na młode piłkarki, a dla mistrzyń Polski w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce młodzieżowej przejście do seniorskiego futbolu to naturalny krok. Cieszę się, że Krysia gra dalej z nami i podpisała profesjonalny kontrakt, wierzę, że wkrótce będzie znaczącą zawodniczką w pierwszym zespole Śląska - zaznacza koordynator sekcji piłki kobiet w Śląsku, Maciej Bączyk.Kontrakt został zawarty na dwa najbliższe sezony.

Gramy dalej, Krysia! Życzymy kolejnych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach, teraz już w piłce seniorskiej!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław