Wydarzenia

Krzysztof Fałowski z profesjonalnym kontraktem

2023-02-14 18:00:00
Krzysztof Fałowski - obrońca z zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów U17 - podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2023/2024.
15-letni obrońca występuje w drużynie CLJ U17, a jego nominalna pozycja to środek defensywy. - Zawodnik wpisuje się w profil środkowego obrońcy, ma bardzo dobre warunki fizyczne i motoryczne, jest piłkarzem o dobrym poziomie kontroli nad piłką, a także skutecznie sobie radzi w defensywie w pojedynkach jeden na jednego. Klub monitorując jego codziennie zaangażowanie i postępy umożliwi mu najlepszą drogę do rozwoju - komentuje Rafał Naskręt, koordynator piłki jedenastoosobowej w Akademii Śląska.- Cieszymy się, że Krzysztof robi kolejny krok w swojej karierze i mamy nadzieję, że podpisanie profesjonalnej umowy będzie dla niego bodźcem do jeszcze intensywniejszej pracy. To zawodnik bardzo perspektywiczny, który na co dzień ciężko pracuje i wykazuje systematyczny progres w procesie szkolenia. Swoją postawą i przygotowaniem zasłużył na wybrane treningi i mecze w starszej kategorii wiekowej, w zespole CLJ U19 u trenera Janusza Góry. Nie można zapominać także o tym, że to reprezentant Polski U16 - przyznaje Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego w Śląsku Wrocław. Fałowski otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry, które odbędzie się w dniach od 15 do 17 lutego w Siedlcach.

Fałowski jest podstawowym zawodnikiem zespołu CLJ U17 - wystąpił w szesnastu z siedemnastu meczów, za każdym razem w podstawowym składzie. Wrocławianie po rundzie jesiennej zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu zwycięstw, dwóch remisów i siedmiu porażek.- Gratuluję podpisania umowy z klubem. Myślę, że jest to wyraz docenienia przez Śląsk jego postawy oraz czynionych postępów. Jestem przekonany, że teraz Krzysztof nie spocznie na laurach, a kontrakt będzie motywacją do jeszcze większego wysiłku w procesie rozwoju piłkarskiego oraz edukacyjnego - zaznacza trener drużyny Śląska U17, Paweł Schmidt.

- Podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu w Śląsku to dla mnie ważne wydarzenie. To również ogromna motywacja do dalszej ciężkiej pracy na treningach oraz podczas meczów. Cele na najbliższy czas? Chciałbym rozgrywać jak najwięcej minut w lidze oraz zadebiutować w zespole CLJ U19 - mówi Krzysztof Fałowski.Kontrakt z zawodnikiem został zawarty do końca czerwca 2024 roku.

Krzysztof, gratulujemy! Trzymamy kciuki za kolejne dobre występy w barwach WKS-u!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław