Wydarzenia

Lasyk poprowadzi mecz ze Stalą

2023-03-17 08:30:00
Poznaliśmy obsadę sobotniego meczu Śląska Wrocław ze Stalą Mielec. Spotkanie rozgrywane w ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Bytomia.
Piotr Lasyk to jeden z tych arbitrów, których kibice Śląska Wrocław powinni znać bardzo dobrze. Arbiter w sezonie 2022/2023 prowadził już 4 mecze z udziałem podopiecznych trenera Ivana Djurdjevicia, z czego 2 tylko w trwającej rundzie wiosennej. Lasyk był rozjemcą wyjazdowego starcia z Lechem, domowego z Legią i wyjazdowych z Widzewem oraz Cracovią. Pokazał w tych spotkaniach 19 żółtych kartek i podyktował rzut karny, którego nie wykorzystał Josué.
 
W całej karierze Piotr Lasyk sędziował aż 25 meczów Śląska Wrocław. Więcej razy spotykał jedynie piłkarzy Legii Warszawa (28) i Zagłębia Lubin (26).
 
W bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy arbiter z Bytomia poprowadził 19 meczów, w których pokazał 77 żółtych i 1 czerwoną kartkę. Ponadto, podyktował 7 rzutów karnych. Lasyk miał również okazję sędziować 1 spotkanie Fortuna Pucharu Polski i 2 mecze rozgrywane w ramach Fortuna 1. Ligi.
 
Sędziowie asystenci: K. Myrmus, D. Rokosz
Sędzia techniczny: R. Rokosz
Sędziowie VAR: P. Malec, M. Arys
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław