Wydarzenia

Leszek Dulat dyrektorem Akademii

2020-11-23 17:00:00
Funkcję dyrektora Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław objął jej dotychczasowy koordynator, Leszek Dulat.
W akademii WKS-u Leszek Dulat pracuje od lipca 2019 roku. Wcześniej przez pięć lat związany był z Miedzią Legnica jako trener grup juniorskich, koordynator oraz dyrektor akademii.
 
- Chcemy kontynuować rozpoczęte projekty, a także wprowadzać nowe rozwiązania, podnoszące jakość szkolenia w naszej akademii. W związku z tym podjęliśmy decyzję dotyczącą reorganizacji działu sportowego. Powiększony został zakres obowiązków Leszka Dulata, który będzie pełnił teraz funkcję dyrektora akademii – zaznacza Wojciech Bochnak, wiceprezes zarządu Śląska Wrocław.


Wakat na stanowisku dyrektora Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław pojawił się po opuszczeniu klubu przez Tadeusza Pawłowskiego, sprawującego poprzednio tę funkcję. Obowiązki te przejął dotychczasowy koordynator Leszek Dulat, który doskonale zna dolnośląskie środowisko piłkarskie - jest prezesem i jednym z założycieli Dolnośląskiego Stowarzyszenia Trenerów Piłki Nożnej. W swojej trenerskiej karierze pracował m.in. w Ślęzie Wrocław, Kuźni Jawor, Lechii Dzierżoniów, Karkonoszach Jelenia Góra, Polonii-Sparcie Świdnica czy Bielawiance Bielawa.

- W ostatnich miesiącach przyjęliśmy założenia, które mają wyznaczać kierunki naszej wspólnej pracy. Kluczową rolę niezmiennie odgrywa połączenie treningów piłkarskich z edukacją szkolną, ale bardzo istotny jest również dla nas indywidualny rozwój zawodników prowadzony w ramach projektu „Future Team”. Od niedawna w akademii korzystamy również z profesjonalnych analiz statystycznych i szkoleniowych. Mamy przekonanie, że dalszy rozwój możliwy jest tylko dzięki konsekwentnej, codziennej pracy - mówi Leszek Dulat po objęciu nowej funkcji w strukturach akademii wrocławskiego klubu.


Nowy dyrektor akademii Śląska ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Posiada trenerskie licencje UEFA A oraz UEFA A ELITE YOUTH. Jest również Trenerem Edukatorem PZPN i członkiem Wydziału Szkolenia Dolnośląskiego ZPN.

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również