Wydarzenia

Maciej Krawczuk piłkarzem Śląska

2022-03-02 13:00:00
Maciej Krawczuk został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. 17-latek będzie trenował z drugim zespołem WKS-u, a występy w rezerwach będzie łączył z grą w zespole Centralnej Ligi Juniorów U18.
Młody piłkarz ostatnio występował w czwartoligowych Budowlanych Murzynowo, a do Wrocławia trafił na testy w styczniu. Po kilku tygodniach treningów z drugim zespołem - Krawczuk wziął udział także w obozie przygotowawczym w Jeleniej Górze - przekonał do siebie sztab szkoleniowy.

- To utalentowany zawodnik z rocznika 2004, nieźle prezentował się w poprzednim klubie, przyjechał na testy do drugiego zespołu, zaprezentował się korzystnie i został z nami. Z dobrej strony pokazał się na obozie i w meczach sparingowych - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.- Maciej Krawczuk występował w IV lidze lubuskiej, ma już pierwsze doświadczenia w seniorskiej piłce i wierzymy, że w Śląsku rozwinie się i pokaże pełnię swoich możliwości. Zawodnik będzie trenował z drugim zespołem i tam walczył o miejsce w składzie, a jednocześnie będzie wspomagał drużynę występującą w CLJ U18 - dodaje szef skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, Maciej Bączyk.

Sam zawodnik przyznaje, że najlepiej czuje się na pozycji środkowego pomocnika. - Ale oczywiście zagram tam, gdzie mnie trener wystawi i dam z siebie wszystko - podkreśla. - Dobrze czuję się w szatni, zostałem dobrze przyjęty, bardzo podobały mi się treningi i przygotowania do rundy wiosennej. Chcę ciężko pracować i dalej się rozwijać - zaznacza piłkarz, który stawia sobie ambitne, ale i realne cele.- Moje cele? Najpierw jak najlepsze występy w rozgrywkach ligowych, a długofalowo chciałbym zapracować na to, by trafić do kadry pierwszego zespołu.

Witamy we Wrocławiu, Maciej!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław