Wydarzenia

Maćkowiak: Chcieliśmy pokazać jakość

2020-10-10 14:45:00
- Przyjechała do nas bardzo mocna drużyna, ale my mamy swoje ambicje i chcieliśmy pokazać jakość i to, że chociaż jesteśmy młodym zespołem, możemy wygrać z każdym w lidze - mówi Mateusz Maćkowiak po wygranej rezerw WKS-u z Chojniczanką Chojnice 2:0 w 8. kolejce 2. ligi.
Mateusz Maćkowiak: Na pewno nie odstawaliśmy od wicelidera tabeli i zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Przyjechała do nas mocna drużyna, ale my mieliśmy swoje założenia i chcieliśmy pokazać, że chociaż jesteśmy młodym zespołem, to potrafimy nawet z tymi najsilniejszymi w lidze rywalizować jak równy z równym i wygrywać.
 
Na boisku były duże emocje, ale często tak jest w takich meczach. Doświadczona drużyna z Chojnic chciała na pewno tutaj wygrać, a my mieliśmy swoje ambicje, chcieliśmy pokazać swoją jakość trenerom i kibicom, stąd dochodziło na boisku do spięć i twardej walki. Było kilka gorących sytuacji, ale najważniejsze, że nie wybiły nas one z koncentracji.
 
Dostałem założenia od trenera, że wejdę na lewe skrzydło, by powalczyć w ofensywie, pokazać się przy kontrach, bo Chojniczanka była wtedy ustawiona bardzo wysoko. Oczywiście miałem też pomóc w defensywie, ponieważ rywale mocno atakowali. Myślę, że udało mi się zrealizować założenia, miałem sporo pojedynków, na pewno dałem z siebie tyle, ile mogłem i mogę być zadowolony z mojego występu. Mam nadzieję, że trener również.
 
Cieszę się, że jest u nas duża rywalizacja na lewej obronie. Każdy z zawodników ma swoje mocniejsze i słabsze strony, a dzięki rywalizacji można się poprawiać. Wiadomo, Dino Stiglec jest najbardziej doświadczony i widać, jak dużo jakości daje w pierwszym zespole. W drugim jestem ja, jest Oliwer Wypart, każdy może wnieść coś innego do drużyny i to nam na pewno wzajemnie pomaga. To decyzja trenerów, kogo na dany dzień potrzebują, ale my dajemy z siebie wszystko, by zasłużyć na jak najwięcej minut.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław