Wydarzenia

Magdalena Półrolniczak z nowym kontraktem | Piłka Kobiet

2024-05-04 19:47:00
Magdalena Półrolniczak podpisała nową umowę ze Śląskiem Wrocław. Pomocniczka złożyła podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał do końca przyszłego sezonu.

Magdalena Półrolniczak jest kolejną młodą zawodniczką Śląska, która w tym sezonie regularnie występuje w pierwszym zespole WKS-u. Do tej pory w seniorskiej drużynie rozegrała 25 spotkań, w których strzeliła trzy gole.

- Nowy kontrakt traktuję jako kolejne wyzwanie i kolejną szansę na stawanie się lepszą zawodniczką. Jestem osobą, która lubi, jak coś się dzieje, jak są emocje, rywalizacja, więc podpisuję nową umowę z dużą wiarą i nastawieniem, że przyszły sezon właśnie te rzeczy mi przyniesie - mówi Magdalena Półrolniczak po podpisaniu nowej umowy.Zawodniczka jest także regularnie powoływana do kadry młodzieżowej - do niedawna w kategorii wiekowej U17, a obecnie w U19.

- Magda to chodzący przykład powiedzenia "chcieć to móc". Świetnie się rozwija jako zawodniczka, ale też bardzo otworzyła się jako osoba. Świetnie wygląda na pozycji numer osiem, cechuje ją niebanalna technika i wysoki etos pracy - podkreśla szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

A warto podkreślić, że mimo kilkudziesięciu meczów w seniorskim zespole, Półrolniczak jest także aktualną mistrzynią Polski do lat 17.- Cieszymy się, że Magda zostaje z nami, to coraz ważniejsza zawodniczka w naszym zespole. To kolejna piłkarka, która mimo młodego wieku ma spore doświadczenie i pokazuje się z dobrej strony w spotkaniach ligowych. Wierzę, że jeśli nadal będzie tak ciężko pracować, to wkrótce trafi do pierwszej reprezentacji Polski, czego jej bardzo życzę - zaznacza dyrektor WKS-u, David Balda.- Z pewnością minuty, jakie teraz dostaję na boisku dodają takiej pewności siebie i satysfakcji z wykonanej pracy. Trochę też uświadamiają, że ta praca, którą wykonuje może faktycznie jest dobra i przynosi korzyści. To bardzo fajne uczucie, kiedy czas mija, a ty patrzysz wstecz i wiesz, że wykonałeś całkiem fajna robotę. Jestem za to wdzięczna, ale cały czas mam w sobie uczucie, że chcę więcej i na pewno nie zamierzam się zatrzymywać - przyznaje Magdalena Półrolniczak.

- Uważam, że cechuje mnie nieustępliwość i konsekwencja, dlatego jestem oczywiście nastawiona na rozwój i walkę o medale w przyszłym sezonie. To z pewnością cel każdej z nas... Myślę, że zrobimy wszystko, żeby go zrealizować. A na najbliższy czas, to oczywiście jak najwyższe miejsce w lidze i zwycięstwo w Pucharze Polski - dodaje piłkarka.Zawodniczka nadal będzie występowała z numerem 19 na koszulce. Kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025.

Gramy dalej, Magda! Życzymy kolejnych udanych występów i bramek w zielono-biało-czerwonych barwach!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław