Wydarzenia

Marcin Dymkowski wzmocni sztab II drużyny

2019-07-11 10:30:00
Do sztabu szkoleniowego II zespołu Śląska dołączył Marcin Dymkowski. Będzie współpracował z trenerem Piotrem Jawnym oraz odpowiadał za indywidualny rozwój najbardziej utalentowanych zawodników.
Marcin Dymkowski jest wychowankiem Śląska Wrocław. W trakcie swojej piłkarskiej kariery reprezentował również barwy m.in. Miedzi Legnica, Odry Wodzisław Śląski, Lecha Poznań czy Pogoni Szczecin. Łącznie rozegrał 127 meczów w ekstraklasie. Był także powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. 
 
38-letni trener ma spore doświadczenie w prowadzeniu drużyn na trzecioligowym poziomie. Na początku 2015 roku objął Moto-Jelcz Oława, który zdołał utrzymać w lidze, później podjął pracę w Polonii Świdnica. W styczniu 2016 roku został szkoleniowcem Foto-Higieny Błyskawicy Gać. Sięgnął z zespołem w 2017 roku po Puchar Polski na szczeblu okręgu, pokonując w finale Piasta Żmigród, a rok później awansował do III ligi po zwycięstwie w barażach 7:1 nad Apisem Jędrzychowice. W minionym sezonie Foto-Higiena jako jedyny beniaminek wywalczyła utrzymanie w III lidze.
 
Teraz swoje piłkarskie i trenerskie doświadczenie będzie wykorzystywał, by jak najlepiej rozwinąć umiejętności zawodników występujących w rezerwach WKS-u. 
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Biuro Prasowe

Zobacz również