Wydarzenia

Marcin Robak odchodzi ze Śląska

2019-06-18 10:59:00
Wygasająca 30 czerwca 2019 roku umowa napastnika z wrocławskim klubem nie zostanie przedłużona.

Marcin Robak żegna się ze Śląskiem Wrocław. Rozmowy zawodnika z klubem z ul. Oporowskiej toczyły się od kilku tygodni. Dziś możemy poinformować, że obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie nowego kontraktu. 

Napastnik trafił do WKS-u z Lecha Poznań latem 2017 roku. W obu sezonach spędzonych we Wrocławiu był  najskuteczniejszym piłkarzem drużyny, a także czołowym strzelcem Lotto Ekstraklasy. Rozegrał w sumie 71 spotkań dla Trójkolorowych, w których zdobył 37 bramek. W trakcie sezonu 2018/19 został kapitanem zespołu.

- Dziś kończy się bardzo ważny etap nie tylko w mojej karierze, ale i w moim życiu. Spędziłem w Śląsku Wrocław dwa sezony i choć nie udało nam się grać o najwyższe cele, czego zawsze pragnąłem, przeżyłem tu wiele pięknych chwil. Chciałbym podziękować kibicom, zawodnikom, trenerom, sztabowi medycznemu oraz pracownikom klubu za to, że mogłem liczyć na Wasze wsparcie i dzięki Wam do końca życia będę miał piękne wspomnienia z Wrocławia. W barwach WKS-u zawsze starałem się grać o zwycięstwo, zostawiać zdrowie i serce na murawie. W Śląsku także po raz pierwszy zostałem kapitanem zespołu, co było dla mnie zaszczytem. Śląsk Wrocław zawsze będzie dla mnie ważnym klubem, trzymam za Was kciuki i życzę wszystkiego najlepszego - mówi Marcin Robak.

Marcin, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław