Wydarzenia

Marcin Szpakowski podpisał zawodowy kontrakt ze Śląskiem

2019-08-02 14:30:00
Niespełna 18-letni pomocnik Marcin Szpakowski podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Urodzony w 2001 roku piłkarz był w minionym sezonie czołową postacią drużyny CLJ, która zdobyła wicemistrzostwo Polski.
Marcin Szpakowski to piłkarz pochodzący z Zielonej Góry, gdzie w barwach miejscowego Faubazu rozpoczynał swoją karierę. Od 2017 roku jest zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

W sezonie 2018/19 występował w drużynie Ryszarda Pietraszewskiego, która walczyła o medale Centralnej Ligi Juniorów U18. Walczyła z powodzeniem, bowiem zdobyła tytuł wicemistrzów Polski. Swój spory udział w tym sukcesie miał właśnie Marcin Szpakowski. W całym sezonie strzelił 5 goli i zaliczył aż 13 asyst. W pamięci fanów najmocniej zapadło chyba trafienie z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry na wagę zwycięstwa w derbach z Zagłębiem Lubin (2:1).

Szpakowski zaliczył bardzo udany sezon, co docenili eksperci. Środkowy pomocnik Śląska znalazł się bowiem w najlepszej drużynie rozgrywek według portalu "Łączy nas piłka".

- Podpisanie kontraktu ze Śląskiem to dla mnie wspaniały moment. Bardzo się cieszę, że klub dał mi taką możliwość. To dobre miejsce do rozwoju i mam nadzieję, że w kolejnych sezonach będę ciągle podnosić swoje umiejetności. Przede mną dużo pracy, ale takie chwile dają mnóstwo motywacji i udowadniają, że warto dawać z siebie wszystko - mówi po podpisaniu dwuletniej umowy niespelna 18-letni zawodnik.
 
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Jędrzej Rybak

Zobacz również