Wydarzenia

Mariusz Idzik piłkarzem Śląska Wrocław

2021-10-29 14:20:00
Mariusz Idzik wraca do Śląska Wrocław. Napastnik związał się z klubem umową do końca czerwca 2022 z opcją przedłużenia o dwa lata.
Mariusz Idzik nie jest postacią anonimową na Oporowskiej - to wrocławianin i wychowanek WKS-u, który w trakcie kariery kariery przeszedł przez wszystkie szczeble - od drużyn juniorskich, przez rezerwy WKS-u aż do pierwszego zespołu.

Przed sezonem 2014/2015 Idzik został przez Tadeusza Pawłowskiego włączony do kadry ekstraklasowej drużyny, a w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w październiku 2015 roku, kiedy wszedł na boisko w końcówce wyjazdowego meczu z Zagłębiem Lubin, zremisowanego przez Śląsk 1:1. Łącznie w barwach WKS-u w Ekstraklasie zagrał w ośmiu spotkaniach.

- Mariusz jest bez wątpienia napastnikiem, który jest w stanie pomóc naszej drugiej drużynie w rozgrywkach II Ligi. Ma doświadczenie w strzelaniu goli, co pokazał już w przeszłości, zwłaszcza w Ruchu Chorzów. Dodatkowo to piłkarz, który dobrze zna nasz klub i wierzę, że z nim w kadrze zespół trenera Wołczka będzie coraz groźniejszy i skuteczniejszy pod bramką przeciwnika. Swoją pracą i grą może również zasłużyć na szansę w pierwszej drużynie, z pewnością stać go na to - zaznacza dyrektor sportowy WKS-u, Dariusz Sztylka.Mariusz Idzik opuścił Śląsk na początku 2017 roku i grał kolejno w Wiśle Puławy, Miedzi Legnica i Ruchu Chorzów. Skutecznością imponował szczególnie w barwach Niebieskich, gdzie w 53 spotkaniach na poziomie drugiej i trzeciej ligi oraz rozgrywek o Puchar Polski zdobył 37 bramek.

- Cieszę się, że znów mogę być w Śląsku i będę chciał zapracować na miejsce w składzie. Doceniam, że klub mi pomógł i teraz ja chcę jak najmocniej pomóc drużynie w osiąganiu bardzo dobrych wyników. Nie mogę się już doczekać, kiedy znów zagram w zielono-biało-czerwonych barwach - mówi napastnik. Jak pokazują chociażby ostatnie tygodnie, zawodnicy rezerw są często zapraszani na treningi pierwszego zespołu i niewykluczone, że w przyszłości i Mariusz Idzik będzie miał okazję zaprezentować się przed trenerem Jackiem Magierą i jego sztabem.

Witamy ponownie we Wrocławiu, Mariusz!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław