Wydarzenia

Martyna Buś: To wyjątkowe uczucie

2020-07-11 19:50:00
Trener kobiecej drużyny Śląska Wrocław, Piotr Jagieła oraz zawodniczka zespołu, Martyna Buś skomentowali drugi mecz towarzyski rozegrany przez Trójkolorowe w ramach okresu przygotowawczego.
Piotr Jagieła: Jestem zadowolony z tego meczu. Wszystkie założenia, które trenowaliśmy w tym tygodniu, zostały spełnione. Podobnie jak tydzień temu mieliśmy dużo sytuacji, ale tym razem je wykorzystywaliśmy i dzięki skuteczności zdobyliśmy aż 4 bramki. Dziewczyny od początku do końca meczu trzymały się naszego planu i mimo wielu zmian, żaden aspekt gry nie ucierpiał. To pokazuje jak wyrównaną kadrę mamy. 
 
Musimy popracować jeszcze nad atakiem pozycyjnym i kulturą gry - zespół jest młody, przez to dziewczyny mają ciągłą ochotę do ataku, ale czasem lepiej przygotować piłkę, zająć odpowiednie pozycje i przeprowadzić bardziej przemyślany, a mniej szarpany atak. Mamy ambicje, by tworzyć sytuacje z wysokim prawdopodobieństwem zamiany ich na gole, a nie przeprowadzać chaotyczne akcje. 
 
Martyna Buś: To wyjątkowe uczucie zdobyć pierwszą bramkę w historii sekcji piłki nożnej kobiet Śląska Wrocław. Naszą grę oceniam dobrze, zrealizowałyśmy wszystkie założenia trenera i kontrolowałyśmy mecz. Sporo poprawiłyśmy względem ostatniego meczu. Na przyszłość powinnyśmy starać się lepiej utrzymywać piłkę i grać mniej nerwowo, ale jesteśmy zadowolone i mamy nadzieję, że z meczu na mecz będziemy robiły postęp.
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również