Wydarzenia

Matias Nahuel odwiedził uczniów i rozmawiał o grze fair play

2023-12-01 18:35:00
W piątkowe popołudnie Matias Nahuel spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 108 we Wrocławiu. Tematem przewodnim wydarzenia była gra fair play, choć nie zabrakło również pytań spoza tematyki piłki nożnej, a także małego pokazu piłkarskich umiejętności.
Hiszpan został zaproszony na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej przy ulicy Chrobrego w ramach projektu edukacyjnego "Gra Fair Play" prowadzonego przez tę placówkę. Piłkarz opowiadał o pięknie futbolu, a warto dodać, że uczniowie byli należycie przygotowani - na publiczności nie zabrakło klubowych barw, a na przywitanie gospodarze odśpiewali gromkie "Hej Śląsk".

 
Piłkarz podczas rozmowy odniósł się do sytuacji z meczu z Cracovią, po której dostał czerwoną kartkę. - Na pewno bym tego jeszcze raz nie zrobił, tak nie należy robić. Trzeba zachowywać się odpowiednio i pamiętać o tym, żeby grać fair w każdej sytuacji, nawet gdy emocje buzują - mówił dzieciom Nahuel. - Niestety, ja tak się nie zachowałem i teraz mam karę, nie mogę grać z moim zespołem. Trzeba nad sobą pracować, by stawać się lepszym, pod względem piłkarskim i nie tylko - dodał.
 


Najmłodsi mieli wiele różnych pytań dotyczących piłki nożnej, a chyba największe poruszenie wywołała informacja, że Nahu w przeszłości grał przeciwko Leo Messiemu. Na spotkaniu nie zabrakło również pytania o... przyszłość pomocnika WKS-u.- Jesteśmy w trakcie rozmów i negocjacji, mam nadzieję, że szybko osiągniemy porozumienie. Chciałbym zostać w Śląsku, bo czuję się tu dobrze - przyznał Matias Nahuel.

 
W spotkaniu wziął udział również Maciej Suszczyński, trener asystent w sztabie Jacka Magiery, kierujący działem analiz, który pomógł w tłumaczeniu pytań i odpowiedzi. Po rozmowie z dziećmi przyszła pora na mały pokaz sztuczek piłkarskich w wykonaniu naszego piłkarza, a także na wspólne zdjęcia i autografy. Dziękujemy za miłe przyjęcie!
Autor: Biuro prasowe, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław