Wydarzenia

Mecz o utrzymanie kontaktu

2023-04-04 10:00:00
W południe druga drużyna Śląska rozegra zaległy mecz 24. kolejki eWinner II Ligi z Górnikiem Polkowice. Mecz ten ma dużą wagę, ponieważ polkowiczanie także znajdują się w strefie spadkowej..
Weekendowe starcie w Lublinie nie ułożyło się dobrze dla podopiecznych Krzysztofa Wołczka, starcie z walczącymi o baraże Motorowcami zostało rozstrzygnięte już po 45 minutach. Porażka rezerw z Motorem Lublin (0:3) była czwartą kolejną, dwie drużyny wiosną punktują słabiej od Śląska, a jedną z nich jest właśnie dzisiejszy rywal.

Polkowiczanie nie odnaleźli się najlepiej w II lidze po spadku z zaplecza ekstraklasy. O ile jesienią radzili sobie jeszcze całkiem nieźle - zimę przezimowali na 8. miejscu z dorobkiem 24 punktów - tak wiosną mają poważne problemy. Na 15 możliwych punktów zdobyli tylko jeden po remisie 0:0 ze Stomilem Olsztyn.

I to właśnie w problemach rywala warto upatrywać szans na kolejne wiosenne zwycięstwo rezerw. Wg cyfr wiosną Śląsk jest lepszy w ofensywie (strzelił 3 bramki więcej od rywala), ale traci więcej bramek (konkretnie o 2 więcej). Ma jednak tą psychologiczną przewagę, że już wiosną przypomniał sobie jak smakuje zwycięstwo, pamiętamy jeszcze emocjonujący pojedynek z Zagłębiem II w jakże wymagającej aurze pogodowej.

Wygrana w zaległym spotkaniu pozwoliłaby ponownie zbliżyć się do bezpiecznej strefy - wrocławianie wyprzedziliby Siarkę Tarnobrzeg i byli o 2 punkty za będącą na 14. miejscu Garbarnią. Pierwszy gwizdek starcia z Górnikiem Polkowice na stadionie przy ul. Oporowskiej o godzinie 12.00, szczegóły na temat biletów TUTAJ.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław