Wydarzenia

Mecz z AP Orlen Gdańsk przełożony | Piłka Kobiet

2023-02-27 08:00:00
Zaplanowany na najbliższą sobotę (4 marca) mecz z AP Orlenem Gdańsk został przełożony. Nowy termin spotkania nie został jeszcze wyznaczony.
Śląsk Wrocław zwrócił się z prośbą o przełożenie spotkania ze względu na udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski U17 trzech zawodniczek - Gabrieli Lewickiej, Magdaleny Półrolniczak i Dominiki Szkwarek.

Patrząc przez pryzmat statystyk, wyżej wymienione zawodniczki w rundzie jesiennej nie były podstawowymi piłkarkami wrocławskiego zespołu, jednak ta sytuacja zmieniła się w obliczu szeregu kontuzji. Udowodnił to okres przygotowawczy i pierwszy mecz wiosny w Łęcznej - Magdalena Półrolniczak wystąpiła od pierwszej minuty, a Dominika Szkwarek i Gabriela Lewicka weszły z ławki rezerwowych, przy czym ta ostatnia zdobyła bramkę dla Śląska.

Część kontuzjowanych piłkarek wznowiła już zajęcia indywidualne i według wstępnych diagnoz, niewykluczone, że będą gotowe na kolejne spotkanie ligowe ze Sportisem Bydgoszcz (14. kolejka Orlen Ekstraligi - 12 marca 2023 roku).

Tym samym pierwszym domowym spotkaniem WKS-u będzie potyczka z HydroTruckiem Radom, która odbędzie się w sobotę 18 marca o godzinie 12:00.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław