Wydarzenia

Michał Czykieta trenerem zespołu U16 | Piłka Kobiet

2023-09-09 18:00:00
Kobiecy zespół Śląska Wrocław U16 ma nowego trenera. Drużynę występującą w Centralnej Lidze Juniorek U16 objął Michał Czykieta.
Zespół Śląska Wrocław U16 przeszedł w przerwie między rundami szereg zmian. Część piłkarek została włączona do kadry drużyny U18, do drużyny dołączyło wiele nowych zawodniczek i co najistotniejsze - doszło do roszady na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Dotychczasowa trenerka Gabriela Siwak zrezygnowała z pracy, jej obowiązki tymczasowo przejęła Monika Koziarska-Gomola, a teraz zespół objął Michał Czykieta.

- Koleżanka ze studiów i piłkarka Śląska, Karolina Iwaśko, powiedziała mi, że jest wakat na stanowisku trenera zespołu U16, a ja zainteresowałem się tą propozycją. Miałem parę spotkań i po poznaniu wizji osób zarządzających sekcją kobiet w Śląsku zdecydowałem się spróbować swoich sił - mówi nowy szkoleniowiec WKS-u.

- Po wspólnych rozmowach widać, że trener ma pomysł na zespół U16 i wizję, jak go poprowadzić. Widział drużynę w akcji w inauguracyjnym meczu ze Ślęzą, wskazał, co było dobre, a nad czym trzeba popracować. Dużo rozmawiał z trenerką Moniką Koziarską-Gomolą i chce czerpać z jej doświadczenia. Trzymam kciuki za owocną współpracę - zaznacza Maciej Bączyk, koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław.I choć trener jest dopiero na początku swojej kariery szkoleniowej, to ma doświadczenie piłkarskie. Jako zawodnik występował m.in. w Lechii Dzierżoniów, Orle Ząbkowice, Bielawiance Bielawa i drugim zespole Chrobrego Głogów, kiedy trenerem głogowian był doskonale znany we Wrocławiu Ivan Djurdjević.

Pierwszy mecz Śląska U16 w Centralnej Lidze Juniorek już się odbył, wrocławianki uległy Ślęzie 0:3, choć wynik nie do końca odzwierciedla przebiegu spotkania.

- Zespół jest na bardzo wysokim poziomie i właściwie rozpoczyna wspólne granie, bo było sporo zmian. Dziewczyny trenują razem od miesiąca, a moim zadaniem jest zgrać i poukładać drużynę, by to przynosiło realizację celów, głównie w postaci rozwoju piłkarek - dodaje trener Czykieta. Dodajmy, że kolejne spotkanie WKS-u zaplanowano na niedzielę, 24 września, a rywalem Śląska będzie UKKS Katowice.

Trenerze, witamy w Śląsku i życzymy powodzenia!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław