Wydarzenia

Miedź lepsza w sparingu

2018-09-08 15:40:00
Miedź Legnica wygrała ze Śląskiem Wrocław 3:0 (2:0) w spotkaniu sparingowym. Mecz odbył się w Oławie w ramach imprezy charytatywnej.
Tadeusz Pawłowski na mecz z Miedzią posłał między innymi kilku piłkarzy, którzy w lidze grają mniej lub wracają po urazach. I tak w pierwszym składzie wyszli Szczepan, Łuczak, Broź, Cotra, czy Tarasovs.
 
Odważniej spotkanie rozpoczęła Miedź, która w pierwszym kwadransie dwa razy zagroziła Śląskowi. Na bramkę uderzali Marquitos i Forsell, ale ich strzały obronił Słowik. Wrocławianie odpowiedzieli uderzeniem Szczepana z ostrego kąta i Tarasovsa głową, ale również te próby nie były udane.
 
W 24. minucie Piątkowski wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywnych WKS-u, przejął piłkę i w sytuacji sam na sam pokonał naszego golkipera. Napastnik jeszcze przed przerwą potwierdził dobrą dyspozycję i podwyższył prowadzenie Miedzi na 2:0. Skutecznie wykończył on bowiem centrę Cruza.

Po zmianie stron na boisku pojawili się między innymi Piech, Chrapek i Wrąbel. Śląsk grał konkretniej, częściej wybierając się pod bramkę rywala, ale nie potrafił umieścić piłki w siatce. Dobrą okazję miał Radecki, ale jego uderzenie z pola karnego skutecznie zablokowali defensorzy Miedzi. WKS atakował, a Miedź strzelała. Ładną kontrę w 71. minucie wykorzystał Fernandez, który zdobył bramkę, uderzając praktycznie do pustej bramki. 

Oba zespoły miały jeszcze okazje bramkowe, ale solidarnie ich nie wykorzystały. Wynik spotkania już nie uległ zmianie i ostatecznie Miedź zasłużenie wygrała mecz sparingowy. 

Spotkanie odbyło się w ramach imprezy charytatywnej. Dochód przeznaczony będzie na pomoc dla Grzegorza Galasińskiego z podoławskiego Niemila oraz dla oławianki Natalii Zezuli.

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 0:3 (0:2)
Bramki:
Piątkowski 24', 38', Fernandez 71'

Śląsk: Słowik (46' Wrąbel) - Broź, Tarasovs (65' Golla), Pawelec, Cotra - Pich, Radecki, Pałaszewski (75' Celeban), Farshad (46' Chrapek), Łuczak (75' Szczepan) - Szczepan (46' Piech)
 
Miedź: Sapela, Cruz, Żyro, Adu, Purzycki, Fernadez, Bartczak, Forsell, Łobodziński, Marquitos, Piątkowski.

Zmiany Miedzi w przerwie: Zeszli: Cruz, Bartczak, Marquitos, Forsell i Piątkowski.
Pojawili się: Osyra, Zieliński, Augustyniak, Piasecki i Szczepaniak.

Żółte kartki: Radecki
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również