Wydarzenia

Miniaturyzacja zespołu Śląska Wrocław w Kolejkowie

2024-04-24 13:27:00
Czy jesteście gotowi na niezwykłą podróż, która przeniesie zawodników Śląska Wrocława do świata, gdzie wielkość mierzy się nie tylko osiągnięciami na boisku, ale także... skalą? Erik Exposito, Matias Nahuel Leiva, Piotr Samiec-Talar, Rafał Leszczyński, Patrick Olsen, Patryk Klimala, trener Jacek Magiera i prezes Patryk Załęczny zostali poddani procesowi miniaturyzacji. Efekty możecie zobaczyć w Kolejkowie!
Prace nad tym bez wątpienia unikatowym i wyjątkowym projektem we współpracy Śląska Wrocław z Kolejkowem trwały kilka miesięcy i od 24 kwietnia możemy zobaczyć jej efekty.  

 
- To innowacyjny projekt, w który zaangażowaliśmy się z dużą energią. Cieszymy się, że dzięki miniaturyzacji możemy zachować aktualny sezon w pamięci naszych kibiców i miłośników Wrocławia. To świetna pamiątka rozgrywek, w których Śląsk radzi sobie bardzo dobrze i nadal liczy się w walce o najwyższe cele. Z niecierpliwością czekaliśmy na efekt końcowy i trzeba przyznać, że wywarł on na nas niesamowite wrażenie - mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław. 

 
24 kwietnia o godzinie 9:00 w Kolejkowie odbyła się wielka premiera instalacji, na której obecni byli Patryk Załęczny, Rafał Leszczyński, Erik Exposito, Matias Nahuel Leiva oraz Jacek Magiera. Na początku miejsce miało krótkie spotkanie z dziennikarzami, a później wszyscy wraz z jedną z zaproszonych szkół udali się na zwiedzanie całej wystawy.  
 
- Cieszymy się, że możemy być częścią tak wielkiego przedsięwzięcia. To dla nas wszystkich duże wyróżnienie. Zobaczyć siebie w miniaturze to świetna sprawa. Najważniejsze jednak, iż ci najmłodsi byli zachwyceni. Miło było się z nimi spotkać, porozmawiać, zrobić zdjęcie i wspólnie podziwiać Wrocław w wersji mini – opowiada bramkarz WKS-u, Rafał Leszczyński.  
 


Na koniec zwiedzania piłkarze wraz z trenerem i prezesem poświęcili chwilę tym najmłodszym, robiąc sobie z nimi zdjęcia i rozdając autografy. Zarówno dzieci, jak i sami zawodnicy byli zachwyceni wystawą. Robi ona ogromne wrażenie i jest to bez wątpienia coś, co każdy kibic Śląska powinien zobaczyć.  

 
Makieta jest już dostępna, zatem z tego miejsca zapraszamy wszystkich do zwiedzania. Kolejkowo znajduje się w Sky Tower na I piętrze, przy ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 43 zł – normalny i 35 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie. Autor: Marek Wadas, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław