Wydarzenia

Misja Kraków | Piłka Kobiet

2022-10-29 08:30:00
W sobotę piłkarki Śląska Wrocław zakończą swój mini-maraton trzech meczów w ciągu tygodnia. Dwa poprzednie spotkania zakończyły się sukcesem - pewnymi wygranymi nad Medykiem Konin (3:0) i Medykiem II Konin (8:1). Teraz jednak bardzo trudne zadanie, czyli ligowa potyczka z AZS-em UJ Kraków. Początek w sobotę - 29 października - o godzinie 13:00.

Śląsk Wrocław znów mierzy się z sąsiadem w ligowej tabeli. Podopieczne trenera Piotra Jagieły są na czwartym miejscu w Ekstralidze Kobiet, a AZS UJ Kraków - na piątym. Obie ekipy na osiem spotkań wygrały sześć, a w bilansie bramkowym trochę lepszy jest WKS. Wrocławianki w ośmiu potyczkach strzeliły 22 gole (trzeci atak w lidze, zaraz za SMS-em Łódź i Górnikiem Łęczna) i straciły 9 goli (również trzeci rezultat, za GKS-em Katowice i SMS-em). Z kolei AZS zdobył osiemnaście bramek i stracił siedem goli mniej.

Co ciekawe, oba zespoły łączą również... przegrane mecze. I może nie same przegrane, ale rywale, z którymi poniosły te porażki. Zarówno Śląsk, jak i AZS musiał uznać wyższość Górnika Łęczna i SMS-u Łódź.

Sobotnie starcie będzie bez wątpienia bardzo wyjątkowe dla jednej z piłarek WKS-u, Natalii Sitarz. Pomocniczka przed sezonem dołączyła do Śląska własnie z AZS-u Kraków, którego była liderką. W tym sezonie strzeliła już sześć goli (pięć w lidze i jeden w Pucharze Polski) - czy zdoła wpisać się na listę strzelczyń w starciu z byłym zespołem?

Akademiczki z Krakowa nie są najwygodniejszym rywalem dla WKS-u. W poprzednim sezonie krakowianki dwukrotnie były górą w starciach ze Śląskiem. We Wrocławiu wygrały 3:2, a na własnym terenie - 2:0.

Początek meczu w sobotę - 29 października - o godzinie 13:00 w Krakowie. Transmisję na żywo z tego spotkania przeprowadzi klubowa telewizja AZS-u UJ.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław