Wydarzenia

Mistrzowski dwumecz | Piłka Kobiet

2023-04-15 08:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław wracają do gry. Podopieczne Piotra Jagieły zagrają dwumecz z mistrzynami Polski, TME SMS-em Łódź. Najpierw - 15 kwietnia - o godzinie 11:45 na Kłokoczycach, a trzy dni później w Łodzi w ramach ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski. Cel? Trzy punkty i awans do półfinału, choć oczywiście nie będzie to łatwe zadanie.
Dwa tygodnie temu Śląsk zakończył piłkarski maraton pięciu meczów w dwa tygodnie. W tym czasie wrocławianki wywalczyły 5 punktów w lidze i awansowały do wspomnianego już ćwierćfinału Pucharu Polski. Ligowa zdobycz nie jest oszałamiająco wielka, choć ambitnej walki na boiskach nie brakowało.

- Czuję się kapitanem tego statku i biorę pełną odpowiedzialność za to, w którym kierunku on zmierza. Wiem, że grupa ludzi, która za mną podąża, potrafi grać skuteczny i miły dla oka futbol, muszę jedynie przekonać je do tego, żeby w siebie uwierzyły i były odważne, nie tylko poza boiskiem, ale właśnie na nim. Przed nami zasłużony odpoczynek i czas Świąt Wielkanocnych. Musimy odpocząć, bo ostatni czas był dla nas bardzo intensywny, wiele godzin spędziliśmy w autokarze, męczyły nas choroby i kontuzje. Teraz czas będzie grał na naszą korzyść - mówił po ostatnim meczu w Szczecinie (0:1) szkoleniowiec Śląska, Piotr Jagieła.

W Szczecinie Śląsk zagrał zdecydowanie lepiej niż choćby w starciu z AP Orlenem Gdańsk, choć paradoksalnie punktów nie wywalczył. Zabrakło dokładności w ataku i skuteczności pod bramką rywalek. Teraz, w starciu z mistrzyniami Polski, takie błędy nie mogą się przytrafiać.

TME SMS Łódź to aktualny mistrz Polski, który nadal zmierza w kierunku obrony tytułu. Łodzianki mają chrapkę na podwójną koronę. Patrząc przez pryzmat walki o medale, o mistrzostwo Polski, SMS bardzo potrzebuje punktów. Śląsk natomiast zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ale włączenie się do walki o ligowe podium raczej mu nie grozi.

Spotkania wrocławsko-łódzkie od dłuższego czasu są bardzo emocjonujące. W poprzednim sezonie na Kłokoczycach SMS wygrał 3:2 po bramce w ostatnich minutach, z kolei w Łodzi - w ramach Pucharu Polski - to WKS zwyciężył po golu w 90. minucie. W trwających rozgrywkach łodzianki przed własną publicznością wygrały 3:2, choć Śląsk atakował i walczył o zmianę wyniku do samego końca.

Czekamy więc na wielkie emocje i pierwszą odsłonę starcia WKS-u z mistrzyniami Polski. Mecz 17. kolejki Orlen Ekstraligi odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia, o godzinie 11:45. Transmisję na żywo z tego spotkania przeprowadzi TVP Sport.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław