Wydarzenia

Młodzi sportowcy pożegnali wakacje ze Śląskiem

2023-09-05 12:05:00
Pierwszy dzień września to symboliczne pożegnanie wakacji - wszyscy ci, którzy zdecydowali się dołączyć do wspólnej zabawy ze Śląskiem Wrocław, z pewnością nie żałowali.
Do wspólnego pożegnania wakacji na orliku przy Inflanckiej na wrocławskim Psim Polu dzieci i młodzież zaprosiła Fundacja Śląsk Wrocław.

- Fundacja Śląsk Wrocław wraz z partnerami: Młodzieżowym Centrum Sportu we Wrocławiu, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej zorganizowała sportowe pożegnanie lata. O atrakcje piłkarskie zadbały piłkarki kobiecego Śląska wraz ze sztabem - najpierw były stacje sportowe, a następnie wspólny mecz - mówi Edyta Wieruszewska, prezes Fundacji Śląsk Wrocław.

FOTO: Piłkarskie zakończenie wakacji


Najpierw młodzi sportowcy spędzali czas pokonując kolejne piłkarskie i motoryczne stacje, a następnie zagrali w meczu przeciwko zespołowi złożonemu z piłkarek, trenerek i trenerów kobiecego WKS-u. Oczywiście całość poprzedziła profesjonalna rozgrzewka. Na stacjach były gry na małej przestrzeni, mecze 1 na 1, a także ćwiczenie precyzji, celności i motoryki.Wydarzenie nie miało tylko wymiaru sportowego. Podczas imprezy można było także więcej dowiedzieć się m.in. o roli zdrowego odżywiania w codziennym życiu oraz o tym, jak sport może pomóc w radzeniu sobie ze stresem. We wspólnej zabawie wzięli udział trenerzy i zawodniczki kobiecej drużyny Śląska Wrocław, m.in. Monika Koziarska-Gomola, Piotr Jagieła, Jakub Pingot, Joanna Wróblewska, Kamila Czudecka i Aleksandra Żurek. Kobiecy WKS mógł tym samym nieco bardziej zaprezentować się lokalnej widowni, bo na co dzień swoje spotkania rozgrywa właściwie po sąsiedzku - na obiektach Ślęzy na Kłokoczycach.

Po części sportowej nie zabrakło wspólnych rozmów, fotografii oraz próśb o piłkarskie rady i autografy. Wakacje pożegnane w prawdziwie piłkarskim stylu - dziękujemy wszystkim za obecność!Partnerami wydarzenia byli MCS Wrocław oraz Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie. Za organizację wydarzenia odpowiadała Fundacja WKS Śląsk Wrocław, która od kilku lat prowadzi programy skupiające się na dotarciu do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem i pomaganiem im poprzez sport i udział w bezpłatnych zajęciach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław