Wydarzenia

Młynarczyk: Takie mecze trzeba wygrywać

2022-08-07 16:20:00
Śląsk II Wrocław zremisował 1:1 z Polonią Warszawa 1:1 w niedzielnym meczu eWinner 2.Ligi. – byliśmy lepszą drużyną, więcej się utrzymywaliśmy przy piłce, tylko brakowało konkretów – mówi Mateusz Młynarczyk, kapitan drugiego zespołu.
Mateusz Młynarczyk: Myślę, że takie mecze trzeba wygrywać, byliśmy lepszą drużyną, więcej się utrzymywaliśmy przy piłce, tylko brakowało konkretów – strzałów, czy po prostu lepszych sytuacji. Tylko jeden błąd miał miejsce tak naprawdę i przegrywaliśmy 0:1, ale ostatecznie fajnie, że Sebastianowi udało się strzelić.

Bramkarz chyba nie widział Sebastiana, a on się za nim czaił. Wyrzucił piłkę, aby zagrać na czas, liczył, że ktoś z nas podbiegnie, a Sebastian mu wybiegł zza pleców, "dziubnął" sobie i strzelił do pustej, tym samym mamy punkt.

Ciężko się gra z takimi drużynami, które awansowały z III ligi, to też są dobre drużyny. Aby zrobić awans z tej ligi, to trzeba być bardzo dobrą drużyną. W środę mamy Garbarnię, następnie Elbląg, teraz odpoczywamy, aby być gotowym na następny mecz. Musimy wziąć pod uwagę, że następny rywal nam nie leży, ale też kiedyś tam wygraliśmy 3:1, więc jedziemy po to, aby wygrać, nie przejmujemy się mocno tym, co było kiedyś.

Gra z opaską kapitańską nie jest dla mnie nowością, już w zeszłym sezonie występowałem w tej roli. Wiem więc wiem jak to jest, a też jest to dla mnie ogromne wyróżnienie.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław