Wydarzenia

Nabór zakończony!

2019-09-12 21:00:00
Ponad 50 młodych zawodników zgłosiło się na nabór do Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Chłopcy dopingowani przez swoich rodziców, mogli zaprezentować umiejętności przed całym sztabem Akademii.
Coroczny nabór do Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław miał miejsce na płycie bocznej stadionu przy ulicy Oporowskiej 62.  Młodzi adepci z roczników 2011-2014 licznie wstawili się w punkcie zbiórki i z entuzjazmem wkroczyli na murawę. -  Śląsk jest wielkim klubem. Myślę, że każde dziecko, które mieszka we Wrocławiu marzy o tym, by grać w Śląsku i tym samym wystąpić w pierwszym zespole na Stadionie Wrocław. To jest pierwszy krok, każdy z tych chłopaków ma marzenia i chciałbym, żeby te marzenia się spełniały. Trzeba pamiętać, że to są jeszcze młodzi chłopcy. Zadaniem naszych trenerów będzie zaszczepienie w nich miłości do piłki nożnej. Na początku dzieci mają swój świat, ale z każdym rokiem powinny coraz poważniej traktować treningi i robić postępy na miarę naszej Akademii – mówi Tadeusz Pawłowski, dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. 
 


Na młodych zawodników czekała standardowa rozgrzewka, ćwiczenia z piłką i bez piłki. Trenerzy sprawdzali ogólną sprawność ruchową kandydatów oraz ich zachowania na boisku. Na koniec, w zależności od grupy wiekowej, chłopcy zostali podzieleni na drużyny i rozgrywali między sobą mecze. - Zgłosiło się sporo dzieci. Z rocznika 2013-2014 było kilku chłopców, którzy się wyróżniali i będziemy ich zapraszali na treningi. W roczniku 2012, niektórzy również pokazali się z dobrej strony. Z rocznika 2011 było prawie 30 zawodników, więc na pewno trenerzy zwrócili na kogoś uwagę. Po niektórych chłopakach widać było, że grają typowo rekreacyjnie, ale byli też tacy, którzy mają spore predyspozycje ogólnosprawnościowe. Widać też takich, którzy mają potencjał, ale potrzebują oszlifowania – komentuje Bartosz Pacześny, trener Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.
 


Poza czujnym okiem trenerów, chłopcy byli bacznie obserwowani i wspierani przez swoich rodziców. - Igor od czterech lat trenuje w Ostrzeszowie. Chcieliśmy się spróbować. Nie traktujemy tego jako nabór. Po prostu przyjechaliśmy na trening, żeby się dobrze bawić i na tym to polega. Obserwuje Akademię Śląska, Zagłębia Lubin i Lecha Poznań, więc trochę siedzę w tym temacie. Myślę, że w Akademii Śląska dobrze szkoli się dzieci i warto tutaj spróbować swoich sił – mówi Dominik, rodzic Igora, który brał udział w naborze.
 


Sztab Akademii odezwie się do tych, którzy zrobili na trenerach najlepsze wrażenie. Będą oni mieli możliwość trenowania w Śląsku Wrocław. Nie możemy wybrać wszystkich, jednak o nikim nie zapomnimy! Z każdym, kto brał udział w naborze, będziemy się kontaktować przy okazji kolejnych tego typu treningów. 
 


Na koniec wszyscy kandydaci uczcili trening wspólnym okrzykiem „Wszyscy za Śląsk!”. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy plan lekcji oraz bilet na mecz Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Grzegorz Krawczyk

Zobacz również