Wydarzenia

Nadmorska wyprawa po punkty | Piłka Kobiet

2023-10-14 07:30:00
Piłkarki Śląska Wrocław chcą pójść za ciosem przed przerwą reprezentacyjną. Podopieczne trenera Piotra Jagieły w sobotę - 14 października - zmierzą się na wyjeździe z AP Orlenem Gdańsk. Przed tygodniem wrocławianki wysoko pokonały AZS UJ Kraków i teraz również liczą na komplet punktów. Początek starcia o godzinie 13:00.
Sytuacja Śląska przed tygodniem była dość trudna. Wrocławianki przegrały dwa mecze z rzędu, na dodatek z zespołami, z którymi sąsiadują w ligowej tabeli, czyli z Pogonią Tczew i Rekordem Bielsko-Biała. Wygrana z AZS-em UJ Kraków była potrzebna nie tylko po to, by poprawić morale w zespole, ale również, by wydostać się ze strefy spadkowej. Ta sztuka się udała i teraz WKS chce pójść za ciosem.

Kolejny rywal Śląska będzie jednak bardzo wymagającym przeciwnikiem. AP Orlen Gdańsk spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze i nieprzypadkowo zajmuje pozycję wicelidera tabeli Orlen Ekstraligi. Gdańszczanki mogą poszczycić się najlepszą defensywą w lidze, bowiem w siedmiu spotkaniach straciły zaledwie cztery gole!

Za drużyną z Wrocławia przemawia... statystyka. Pod szyldem Śląska wrocławianki rywalizowały z Orlenem (wcześniej Lotosem) trzykrotnie i za każdym razem wygrywały. W sezonie 2020/2021 1:0 po bramce Joanny Wróblewskiej, w sezonie 2021/2022 - 2:1 po trafieniach Karoliny Iwaśko i znów Joanny Wróblewskiej, a w poprzednich rozgrywkach raz jeszcze 2:1, a bramki dla WKS-u strzeliły Aleksandra Dudziak i Katarzyna Białoszewska.

Co istotne, do spotkania z Orlenem Śląsk przystąpi osłabiony brakiem aż czterech zawodniczek. Czwarty żółty kartonik w poprzednim spotkaniu obejrzała Karolina Iwaśko, a Hanna Wieczerzak, Oliwia Związek i Krystyna Flis przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 17.

Gdańszczanki przed tygodniem w hitowym starciu pokonały przed własną publicznością SMS Łódź 1:0, z kolei w poprzednim spotkaniu - również domowym - niespodziewane uległy AZS-owi Kraków 0:1. Czy w sobotnim meczu również będzie królowała defensywa? Początek potyczki na gdańskiej Polsat Plus Arenie o godzinie 13:00. Transmisję ze spotkania przeprowadzi klubowa telewizja AP Orlen Gdańsk.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław