Wydarzenia

Nadrobić zaległości | Ekstraliga

2020-11-13 19:30:00
Bieżący sezon Ekstraligi od samego początku pełen jest nie tylko wspaniałych emocji, ale i rozmaitych trudności. Po kolejnej wymuszonej przerwie od ligowych zagań wrocławianki wracają do gry - w niedzielę zmierzą się u siebie z wicemistrzyniami Polski, Medykiem Konin.
Na jedenaście możliwych do rozegrania spotkań, z udziałem Śląska Wrocław odbyło się zaledwie osiem. Na przeszkodzie stawały zarówno warunki atmosferyczne, jak i okoliczności związane z epidemią koronawirusa. Do Ekstraligowej rzeczywistości wracaliśmy już kilkakrotnie. Kolejny raz - mamy nadzieję, że już na dobre - w najbliższą niedzielę.
 
Zespół Medyka zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zawodniczki z Konina rozegrały w tym sezonie dziesięć spotkań i zgromadziły dwadzieścia punktów. WKS plasuje się na miejscu piątym z dorobkiem szesnastu “oczek” po ośmiu meczach. Sytuacja punktowa jest w Ekstralidze bardzo wyrównana - realną walkę o podium wciąż toczyć może ponad połowa stawki. Piłkarki z Konina z pewnością będą mocno liczyć się w tej walce - wszak zeszły sezon zakończyły na drugim miejscu, a nie tak dwno, bo w latach 2014-17, zdobyły cztery kolejne tytuły mistrzowskie.
 
Dla naszego zespołu mecz z Medykiem będzie drugim spotkaniem rozegranym po przerwie spowodowanej izolacją zawodniczek.  Poprzednie starcie z Ząbkovią Ząbki, w ramach Pucharu Polski, “Trójkolorowe” wygrały 3:2. Czy po meczu z bardziej doświadczonym rywalem, zespół Śląska Wrocław również będzie mógł świętować zwycięstwo? Początek spotkania już w niedzielę o godz.12:00 we Wrocławiu. Transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć na klubowym kanale w serwisie YouTube
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również