Wydarzenia

Natalia Kulig powołana do reprezentacji! | Piłka Kobiet

2022-11-07 12:00:00
Zawodniczka Śląska Wrocław, Natalia Kulig, otrzymała powołanie na rozpoczynające się dziś zgrupowanie reprezentacji Polski. Biało-Czerwone w piątek zagrają z Rumunią, a dla zawodniczki WKS-u będzie to debiutanckie zgrupowanie w "dorosłej" kadrze.

Natalia Kulig pochodzi z Elbląga, a do Wrocławia trafiła w 2018 roku ze Sztormu AWFiS Gdańsk. Szybko wywalczyła sobie miejsce w podstawowym składzie i do dziś jest jedną z ważniejszych piłkarek w talii trenera Piotra Jagieły. Wcześniej otrzymywała już powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski, teraz czas na debiut w "dorosłej" kadrze.

- Jestem ogromnie dumny z faktu, że Natalia została powołana do kadry A. To niezwykle inteligentna piłkarka, świetnie rozumie grę, a do tego ma nieprzeciętne umiejętności techniczne. Pracuję z Natalią od pięciu lat, widziałem, jak się rozwija, ale również widziałem jej gorsze momenty. Wierzę, że będzie to dla niej ogromny bodziec do pracy i przełoży się to na wzrost pewności siebie. Takie powołania dodają nam wiary w to, że praca, którą wykonujemy w klubie, idzie w dobrym kierunku - komentuje powołanie dla swojej podopiecznej trener WKS-u, Piotr Jagieła.

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpoczyna się w poniedziałek, 7 listopada, a jego zwieńczeniem będzie towarzyskie starcie z Rumunią (11 listopada). Z pierwotnej listy powołanych wypadło pięć piłkarek - Nikola Karczewska, Agata Tarczyńska, Sylwia Matysik, Dominika Grabowska i Nikol Kaletka, a ich miejsce selekcjonerka zdecydowała się powołać cztery zawodniczki - Klaudię Jedlińską, Dominikę Kopińską, Klaudię Maciążkę i właśnie Natalię Kulig.

Natalia Kulig jest trzecią piłkarką Śląska Wrocław, która otrzymała powołanie do kadry A. Wcześniej zaproszenia na zgrupowanie reprezentacji otrzymywały Joanna Wróblewska i Aleksandra Dudziak.

Nati, wielkie gratulacje, trzymamy kciuki!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław