Wydarzenia

Natalia Sitarz na dłużej we Wrocławiu | Piłka Kobiet

2024-07-05 19:47:00
Natalia Sitarz nadal będzie występować w Śląsku Wrocław. Pomocniczka złożyła podpis pod nową, dwuletnią umową z wrocławskim klubem.
- Wielokrotnie mówiłem, że w zespole piłki kobiet chcemy zachować "kręgosłup" drużyny. Natalia Sitarz do niego się zalicza jako ważna piłkarka ze sporym doświadczeniem. Natalia pokazywała już, że potrafi wspierać młode zawodniczki wchodzące do zespołu i brać na siebie odpowiedzialność w trakcie meczów. Cieszę się, że nadal będziemy współpracować - mówi dyrektor sportowy Śląska, David Balda.Do tej pory zawodniczka wystąpiła w 35 spotkaniach WKS-u, w których strzeliła 11 goli. Niejednokrotnie jej trafienia były wybierane najpiękniejszymi bramkami w danej kolejce Orlen Ekstraligi Kobiet.

- Bardzo dobrze czuję się po podpisaniu kontraktu. Cieszę się, że w nowy sezon wchodzę bez kontuzji, zdrowa i pełna sił. Chciałabym, żeby drużyna osiągnęła coś więcej niż dotąd. Pierwsza piątka w rozgrywkach Orlen Ekstraligi jest w naszym zasięgu - mówi Natalia Sitarz.- Nasz zespół potrzebuje zawodniczek o wysokich umiejętnościach, ale też odpowiednim ograniu na poziomie Orlen Ekstralgi. Natalia łączy oba te elementy, czego bardzo potrzebuje nasz młody zespół. Poprzedni sezon miała przerywany kontuzjami, ale wiemy, że wnosi do zespołu odpowiednią jakość - ocenia szkoleniowiec wrocławskiej ekipy, Piotr Jagieła.Jak przyznała sama piłkarka, cieszy się z nowego kontraktu, ale także zdradziła co nieco o zbliżających się ruchach transferowych Śląska. Pomocniczka miała okazję w przeszłości grać z częścią zawodniczek, które w najbliższych dniach dołączą do WKS-u.

- Co do nowych piłkarek, to mogę potwierdzić, że część z nich znam, jak najbardziej (śmiech). Miałam okazję z nimi zagrać, wiem, jakie to zawodniczki i mogę powiedzieć, że to dobre transfery, a ich przyjście napawa optymizmem - podkreśla Natalia Sitarz.Kontrakt z piłkarką obowiązywać będzie do końca sezonu 2025/2025.

Gramy dalej, Natka! Życzymy kolejnych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach i samych pięknych bramek!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław