Wydarzenia

Nieudany debiut

2017-03-11 13:00:00
Rezerwy Śląska przegrały w sparingu z Piastem Żmigród 0:5. Był to pierwszy mecz zespołu pod wodzą Dariusza Sztylki, nowego trenera.
Dla Śląska był to ostatni sparing przed powrotem rozgrywek III ligi. Zimowy okres przygotowawczy rezerwy przepracowały solidnie, rozegrały wiele meczów kontrolnych, których wyniki mogły napawać optymizmem. W ostatnim sparingu WKS zmierzył się w Żmigrodzie z miejscowym Piastem. Choć do wiosny coraz bliżej, stan murawy pozostawiał sporo do życzenia, co utrudniało poczynania obu zespołom.

Śląskowi gra zupełnie się nie układała i w odróżnieniu od poprzednich spotkań tym razem nie byli w stanie zaskoczyć przeciników. Gospodarze byli niezwykle skuteczni, już do przerwy prowadząc trzema golami. Po zmianie stron dołożyli kolejne dwie bramki.

Piast (zajmujący 8. miejsce (Śląsk 14.) w tej samej grupie III ligi) wygrał zdecydowanie. Dobrze, że był to jednak tylko sparing. Gra o punkty wraca za tydzień i to wtedy trzeba pokazac swoją najlepszą grę. Na początek podopieczni Dariusza Sztylki zmierzą się w Częstochowie ze Skrą.

Piast Żmigród - Śląsk II Wrocław 5:0 (3:0)

Skład: Budzyński - Repski, Wiech, Łuczkiewicz, Sobczak, Kohut, Kuriata, Pałaszewski, Matusik, Łuczak, Łyszczarz oraz Mynarski, Scalet, Wrótny, Płóciennik, Stempin
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również