Wydarzenia

Niezbędnik kibica przed Śląsk vs. Radomiak

2024-05-17 18:00:00
Przed nami kolejne - ostatnie już w tym sezonie - domowe spotkanie Ślaska Wrocław. W sobotę, 18 maja, o godzinie 17:30 na Tarczyński Arenie wrocławianie zmierzą się z Radomiakiem Radom. Jak bez problemów wejść na stadion? Którymi liniami komunikacji miejskiej dotrzemy na mecz? Gdzie zostawić samochód? Sprawdźcie najważniejsze informacje.

Najważniejsze informacje dla kibiców


* Zalecamy wszystkim kibicom wybrać się na stadion jak najwcześniej. Bramy stadionu zostaną otwarte na dwie godziny przed spotkaniem. Nie ma co czekać w kolejkach na ostatnią chwilę. Zalecamy przybycie na obiekt już o godz. 15:30 i rozpoczęcie piłkarskiego święta! Dzięki temu unikniesz kolejek, bez problemu znajdziesz swoje miejsce i przygotujesz się do meczu. Strefa VIP również otwarta jest od godz. 15:30.

UWAGA! Utrudnienia na Królewieckiej!

* Przypominamy, że w okolicach Tarczyński Areny prowadzone są prace drogowe. Przejazd Królewiecką jest możliwy jedynie od strony Stabłowic w kierunku stadionu. W drugą stronę poprowadzony jest objazd przez ulicę Maślicką. W związku z tym w okolicy mogą tworzyć się korki. Zalecamy wybranie podróży komunikacją miejską.

Może być grafiką przedstawiającą tekst „#TROJKOLOROWI DOJAZD NA MECZ W-K-S / VS RKS RADOMIAK RADOM 点 TRYBUNAE C Królewiecka TRYBURA TYSUNAA UI. Lotnicza Al. Al.Sląska LVBET VAINYVACHEPSRIE JAXAN JAI <AN B/1@.ESTRAKLASA EKS អ 10barkPebil EKSTRAKLASA EKSTR”(Zielona linia na grafice wskazuje miejsca, gdzie podróż powinna odbyć się bez większych kłopotów)

Co muszę wziąć ze sobą?


Dowód osobisty – dokument tożsamości jest niezbędny, aby wejść na obiekt i przeżywać emocje w starciu Śląska z Radomiakiem. Radzimy zabrać ze sobą plastikową wersję dokumentu. Aplikacje, takie jak np. mObywatel, przy dużej liczbie osób zgromadzonych w jednym miejscu potrafią odmówić posłuszeństwa.

Bilet na #ŚLĄRADpolecamy przed wyjściem zapisać bilet w formie PDF w pamięci telefonu wersji elektronicznej lub go wydrukować. Takie przygotowanie także ułatwi szybsze wejście na obiekt w razie kłopotów z łączem lub innymi sprawami technicznymi.

Co powinienem wziąć ze sobą?

* #WszyscyNaZielono! Mecz to święto! Pamiętaj wziąć ze sobą szalik, zieloną koszulkę lub inne gadżety z barwami Twojego klubu. Na stadionie wszyscy jesteśmy wielką rodziną Śląska Wrocław!



Co mogę, a czego nie mogę wnieść na stadion?

* Na stadion nie można wnosić przedmiotów określonych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Większe plecaki, parasolki lub niepotrzebne rzeczy można pozostawiać w punktach depozytowych zlokalizowanych przy bramach od ul. Królewieckiej, jak i Lotniczej.

Na mecz z Radomiakiem będzie można wnosić napoje w butelkach o pojemności do 0,5 litra.

Gdzie kupię śląskowe produkty?

- Centrum Kibiców (ul. Piłsudskiego) (otwarte w godzinach 10:00-18:00)
- #FanshopOporowska (otwarty w godzinach 10:00-15:00)
- #FanshopNastadionie - otwarty na dwie godziny przed meczem, czyli od 15:30.

Ponadto na mecz otwieramy następujące punkty:

- punkt sprzedażowy przy ul. Lotniczej
- punkt sprzedażowy na sektorze Rodzinnym
- punkt sprzedażowy na sektorze VIP
- punkt sprzedażowy przy ul. Królewieckiej

Każdy z punktów będzie otwarty na dwie godziny przed meczem czyli od 15:30.



Jak wejdę na stadion?

* Na sektory A oraz D najwygodniej wchodzimy od strony ulicy Lotniczej. Wejście na sektory B oraz C jest natomiast ulokowane od ulicy Królewieckiej.

Nie stój w kolejce do kołowrotka przed wejściem na stadion! Twój bilet zadziała w każdym kołowrotku na danej trybunie, więc wybierz ten, przy którym jest najmniej ludzi i wejdź sprawnie na trybuny.

* PAMIĘTAJ! Jeśli przejdziesz przez kołowrotek nie masz już możliwości powrotu na esplanadę. Skorzystaj więc z wszystkich możliwości na esplanadzie, a potem udaj się na trybuny przez kołowrotek.

Jak dojadę na stadion?

* Zachęcamy do przyjazdu na mecz komunikacją zbiorową. Na stadion dojeżdżają linie tramwajowe oraz autobusowe. Do stadionu od ul. Królewieckiej (sektory B i C) dotrzemy tramwajami linii 21 oraz 18 oraz autobusami 101, 102, 103, 104, 123, 127 i 152. Do sektorów A i D (od ulicy Lotniczej) dojedziemy tramwajami 3, 10 oraz 20. ROZKŁAD JAZDY MOŻESZ SPRAWDZIĆ TUTAJ.

* UWAGA! Miasto Wrocław uruchomiło specjalne linie MPK w celu ułatwienia transportu kibicom Śląska. Przed rozpoczęciem meczu oraz po jego zakończeniu planowane jest uruchomienie specjalnych linii autobusowych i tramwajowych S1, S4, T1 i T2.

WIĘCEJ NA TEMAT KOMUNIKACJI SPECJALNEJ NA MECZ #ŚLĄRAD DOWIESZ SIĘ TUTAJ

Pełny rozkład jazdy i wszystkie przystanki dodatkowych linii MPK znajdziesz TUTAJ.

* Jeśli dojeżdżasz samochodem, mamy dla Ciebie również kilka przydatnych informacji. Obok Tarczyński Arena przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8. By dotrzeć na stadion można zjechać z AOW zjazdem "Wrocław Stadion".



Gdzie zaparkuję?

Przypominamy zasadach parkowania samochodów podczas meczu Śląsk vs. Radomiak. Parkingi bezpośrednio na terenie stadionu są płatne w parkomacie PAYSTATION lub mobilnych osób wyznaczonych przez operatora parkingów. Płatność może zostać zrealizowana wyłącznie kartą płatniczą! Na pozostałych parkingach, w okolicach stadionu, płacić można wyłącznie gotówką.

Parkingi dostępne podczas spotkań Śląska z Radomiakiem:

* Parking wewnętrzny stadionu (płatność kartą)

* Parking "Królewiecka" (płatność gotówką)

* Parking "Szczecińska" (płatność gotówką)

* Parking "Lotnicza" będzie zamknięty!

Więcej informacji o parkingu na Tarczyński Arena można znaleźć na stronie internetowej stadionu

Może być zdjęciem przedstawiającym mapa i tekst „DOJAZD NA MECZ ŚLĄSK / RADOMIAK Peeking Krölewieckn Krölewiecka Rasy biletowe WINSTEE Fanshop TRY TRYBUNA TRYBUNA C PREMIUM Kasy biletowe 3ร Królemierka แม. SE4TOR6053 YAUUANA SEKTOR SEOANY B ParkingSuperViP VIP Paraing bibiron ROKON gust TRYBUNA A Parking Parking menpetomony Parking ADWMaslicka ERAMA D LOtLIa Parking Eroadcast Eroadrast Parking BRAMA c +++ BRAMA B H++ BRMA A A Autostradowa obwodnica Wrodawia Staska Parking Szczedinska”

Gdzie kupię napoje i przekąski?

* Ulubiona stadionowa "gięta" oraz inne dania z grilla dostępne będą od godz. 15:30 zarówno przy wejściu od ul. Królewieckiej, jak i Lotniczej. Kupicie tam również piwo i napoje.



* Od około 15. i 55. minuty meczu na trybunach A,C i D prowadzona będzie mobilna sprzedaż podstawowych przekąsek - woda, piwo, popcorn. Dzięki temu macie możliwość kupna tych produktów bez opuszczania trybun. Płatność jedynie w formie elektronicznej (karta/blik).
* Na każdym sektorze dostępne są dodatkowe punkty z najczęściej wybieranymi ciepłymi przekąskami - nuggetsy, frytki - oraz zimnymi napojami i piwem.
* Na sektorze rodzinnym dostępny jest dodatkowy asortyment dla najmłodszych.
* Zwyczajowe kioski cateringowe dostępne są przy wszystkich trybunach.

* Od godz. 15:30 otwarty będzie zlokalizowany przy esplanadzie obok trybuny C (tuż przy Muzeum Śląska) "Browar Stu Mostów Sports Bar", w którym również można zakupić jedzenie i napoje.



Co mogę robić przed meczem?

Bramy Tarczyński Arena otwierają się już o 15:30
i gorąco zachęcamy, by na na stadionie pojawić się jak najszybciej. To nie tylko pozwoli bezpiecznie i komfortowo, bez kolejek, wejść na stadion i znaleźć swoje miejsce, ale i skorzystać z przedmeczowych możliwości.

Od 15:30 na kibiców czekać będzie Muzeum Śląska Wrocław, w którym można zapoznać się z historią klubu i unikalnymi eksponatami. Tuż obok zlokalizowany jest "SportsBar", z ciekawą ofertą gastronomiczną.

Przed rozpoczęciem meczu zapraszamy również do skorzystania z oferty gastronomicznej w Browar Stu Mostów Sport Bar, kioskach oraz stoiskach na esplanadzie ("gięta").

Od godziny 15:30 zapraszamy również na zabawę w sektorze rodzinnym zlokalizowanym przy sektorze D. Najmłodsi kibice Śląska z pewnością nie będą się nudzić. Poza piłkarskimi emocjami na wypełnionym Tarczyński Arena czekają między innymi:

• konkursy z nagrodami,
• gadżety kibica,
• sprawnościowe stacje sportowe,
• dmuchańce,
• kącik plastyczny
• spotkanie z piłkarzami WKS-u,
• zabawy z Orłem Ślązakiem,
• Play Station,
• strefa sportowego Malucha.

Również na sektorze rodzinnym zaprezentujemy Wasze prace, które piłkarki i piłkarze Śląska Wrocław nagrodzili w ramach programu "Śląsk Wrocław w Twojej szkole!".





Najczęstsze pytania i odpowiedzi dostępne są w biletowym FAQ, które znajdziesz po kliknięciu TUTAJ.

Przyjdźmy wcześniej i wspólnie kibicujmy Śląskowi! Do zobaczenia, #TRÓJKOLOROWI!

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Adriana Ficek, Grzegorz Rajter

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław