Wydarzenia

Nowa umowa Jagody Ostrowskiej | Piłka Kobiet

2022-09-16 18:00:00
Jagoda Ostrowska podpisała swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2023/2024.
16-latka jest zawodniczką środka pomocy, w zeszłym roku zadebiutowała w seniorskiej piłce, w meczu rezerw WKS-u, a pod koniec sezonu otrzymała także szansę pierwszego występu w Ekstralidze Kobiet. W trwających rozgrywkach ma na koncie już trzy spotkania, każdorazowo wchodząc z ławki.

- Jagoda Ostrowska to zawodniczka o inklinacjach defensywnych. Agresywna, silna, ale również mobilna. Teraz powoli wchodzi do zespołu, zdobywa doświadczenie i ma już za sobą występy w młodzieżowych kadrach Polski. W klubie występuje jako defensywna pomocniczka, w kadrze jako środkowa obrończyni - mówi szkoleniowiec Śląska, Piotr Jagieła.

- Cieszy nas to, że kolejna młoda zawodniczka podpisuje kontrakt z naszym klubem. Jagoda ma bardzo duży potencjał, coraz częściej pojawia się w składzie pierwszego zespołu i jestem przekonany, że wkrótce powalczy o miejsce w podstawowej jedenastce - zaznacza koordynator piłki kobiecej w Akademii Śląska, Maciej Bączyk.W tym sezonie Ostrowska wchodziła z ławki w spotkaniach z Górnikiem Łęczna, AP Orlenem Gdańsk i HydroTruckiem Radom. Z tym ostatnim rywalem zagrała najdłużej, bo 45 minut. A warto dodać, że piłkarka jest jedną z ważniejszych zawodniczek ze składu Śląska U17.

- Kontrakt ze Śląskiem to spełnione marzenie i ogromna motywacja do dalszej pracy. Teraz cele będą ambitniejsze - zapewnia Jagoda Ostrowska. - Miałam już okazję zadebiutować w Ekstralidze i na pewno gra się inaczej niż w Centralnej Lidze Juniorek, szybsze tempo gry i mniej przestrzeni na boisku, jest też więcej aspektów taktycznych. Cieszy gra ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami, od których mogę się uczyć. Wierze, że ciężka praca na treningach i regularna gra w CLJ pozwoli mi częściej występować w Ekstralidze - dodaje piłkarka.

- Jagoda Ostrowska to kolejna piłkarka z dużym potencjałem. Jej ciężka praca pozwoliła jej znaleźć się w seniorskiej piłce i zadebiutować w Ekstralidze w młodym wieku i jeśli nadal będzie tak się rozwijać, będzie pewnym punktem naszego zespołu. Tego jej życzę i za co trzymam kciuki. - podkreśla dyrektor ds. rozwoju sportowego WKS-u, Krzysztof Paluszek.Umowa z zawodniczką będzie obowiązywała przez dwa sezony, a w najwyższej klasie rozgrywkowej Jagoda Ostrowska nadal będzie grała z numerem 2.

Gramy dalej, Jago! Życzymy kolejnych udanych występów w barwach WKS-u!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław