Wydarzenia

Nowa umowa Oliwii Związek | Piłka Kobiet

2023-07-28 16:00:00
Bohaterka finału mistrzostw Polski U17 - Oliwia Związek - zostaje w Śląsku Wrocław. Napastniczka złożyła podpis pod nowym kontraktem.
Oliwia Związek do Śląska trafiła przed poprzednim sezonem ze Świtu Barcząca. Z biegiem czasu wywalczyła sobie miejsce w składzie zespołu U17, a w rundzie wiosennej zadebiutowała w Orlen Ekstralidze.

- Oliwia to typowa środkowa napastniczka, cechuje ją duża odwaga, siła oraz determinacja w grze. Do tego posiada inklinacje do gry kombinacyjnej, a to wszystko sprawia, że może wkrótce być świetną napastniczkę. Oliwia chce się rozwijać i szybko się uczy, z każdym treningiem w ekstralidze widać jej postępy - mówi szkoleniowiec Śląska, Piotr Jagieła.- Bardzo cieszymy się, że Oliwia nadal będzie grała w naszym klubie. To bardzo utalentowana piłkarka, która próbkę swoich możliwości dała m.in. podczas finału Centralnej Ligi Juniorek U17, w którym strzeliła cztery bramki. Jeśli będzie nadal ciężko pracować na treningach, wywalczy sobie miejsce w składzie i będzie regularnie grać, to jestem przekonany, że będzie jedną z najskuteczniejszych zawodniczek Orlen Ekstraligi - zaznacza koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław, Maciej Bączyk.

Zawodniczka wystąpiła w siedmiu meczach pierwszego zespołu WKS-u i ma już na swoim koncie premierowe trafienie. Związek zdobyła drugą bramkę w wygranym 2:0 starciu z GKS-em Katowice.- Wiadomo, że kontrakt motywuje do cięższej pracy, tym bardziej, że to moja pierwsza profesjonalna umowa, ale z drugiej strony, to była swego rodzaju formalność, bo przez cały sezon jest ciężka praca. Na pewno chciałabym wywalczyć sobie dużo minut w tym sezonie, jakiś pułap bramkowy też już sobie wyznaczyłam. Chcę swoją postawą reprezentować wysoki poziom i zapracować na powołania do kadry - mówi piłkarka.

Warto dodać, że Oliwia to kolejna piłkarka, która przechodzi z zespołu juniorek do pierwszej drużyny. Jakie są różnice między Ekstraligą a Centralną Ligą Juniorek?- W aspektach piłkarskich różnice są może nie kolosalne, ale czułam przeskok dołączając do pierwszego zespołu. W seniorskiej piłce mogę nauczyć się wielu rzeczy pod względem taktycznych, nie ma za dużo czasu na techniczne sprawy. Pod względem fizyczności na pewno było mi łatwiej w CLJ, w Ekstralidze jeszcze trochę mi brakuje. Też samo przygotowanie do spotkania w szatni jest troszeczkę inne - ocenia Oliwia Związek.

Oli, gramy dalej! Życzymy kolejnych udanych występów w barwach WKS-u i wielu strzelonych goli.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław