Wydarzenia

Nowy kontrakt Karoliny Ostrowskiej

2022-07-28 16:00:00
Kolejna zawodniczka Śląska przedłużyła kontrakt z klubem. Karolina Ostrowska nadal będzie występować w ekstraligowym WKS-ie, a jednocześnie będzie pełnić funkcję kierownika pierwszego zespołu kobiecego WKS-u.
Karolina Ostrowska w zakończonym niedawno sezonie była pewnym punktem kobiecego Śląska, a swoje niezłe występy okrasiła trzema trafieniami - dwoma w lidze i jednym w Pucharze Polski. Jednocześnie była kierownikiem pierwszego zespołu WKS-u.

- Karolina to ważne ogniwo naszego zespołu, zarówno na boisku jak i w szatni. Jest doświadczoną zawodniczką potrafiącą w trudnych momentach wziąć na siebie ciężar gry. Cieszymy się z przedłużenia kontraktu, ponieważ Karolina jest z nami od początku projektu i nie wyobrażam sobie zespołu bez tej zawodniczki - zaznacza szef sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław, Maciej Bączyk.- To ważna osoba w naszej drużynie, jest łącznikiem pomiędzy drużyną, a klubem, ponieważ jest także kierowniczką. Dobrze radzi sobie także na boisku, dzieląc się doświadczeniem z młodszymi piłkarkami. Po jej kontuzji nie ma już śladu i liczymy, że w tym sezonie pokaże pełnię swoich umiejętności i będzie mocnym punktem naszego zespołu - mówi trener Śląska, Piotr Jagieła.

Nowa umowa Karoliny Ostrowskiej będzie obowiązywać przez kolejne 12 miesięcy, do końca sezonu 2022/2023. - Bardzo się cieszę, że będę mogła nadal występować w Śląsku. W poprzednim sezonie pozytywnie zaskoczyłyśmy w Pucharze Polski, a teraz chcemy jeszcze poprawić swój rezultat w rozgrywkach ligowych. Na boisku będę chciała pokazywać się z jak najlepszej strony, choć rywalizacja o miejsce w składzie będzie zacięta, jestem na to gotowa i zmotywowana - zaznacza z uśmiechem piłkarka.

- Przedłużenie kontraktu z Karoliną Ostrowską zamyka proces budowania zespołu na ten sezon. Kontynuujemy nasz plan opierania drużyny na polskich zawodniczkach pochodzących z naszego regionu. Jesteśmy zadowoleni, że Karolina zostaje w Śląsku na kolejny sezon - podkreśla dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska, Krzysztof Paluszek.Gramy dalej, Ostra! Życzymy kolejnych udanych występów i bramek w zielono-biało-czerwonych barwach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław