Wydarzenia

Nowy kontrakt Marceliny Buś! | Piłka Kobiet

2024-05-24 19:47:00
Najskuteczniejsza piłkarka Śląska w tym sezonie i jedna z najlepszych strzelczyń w całej Orlen Ekstralidze Kobiet - Marcelina Buś - podpisała nowy, dwuletni kontrakt z wrocławskim klubem.
- Miałam propozycje z różnych klubów, ale od początku do końca było widać, że Śląsk mnie chce, że walczy, abym została. Nasza sekcja stale się rozwija i mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości przyjdą też sukcesy - mówi Marcelina Buś. Drużynowo moim celem jest mistrzostwo i powrót do finału Pucharu Polski, ale w końcu ze zdobyciem tego trofeum. Indywidualnie natomiast chciałabym się rozwijać, a w kolejnym sezonie strzelić jeszcze więcej goli niż w obecnym - dodaje piłkarka.Marcelina Buś to ważna piłkarka Śląska Wrocław. Kibiców WKS-u nie trzeba specjalnie do tego pokazywać, ale oddają to również statystyki. Od początku powstania sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku, zawodniczka nie zagrała w zaledwie sześciu meczach! Na liczniku ma już 99 spotkań i 23 gole, co czyni ją drugą najskuteczniejszą zawodniczką WKS-u w historii.- Cieszę się, że Marcelina zostaje z nami. Wydaje mi się, że kluczowa dla niej była zmiana pozycji na napastniczkę. Z każdym meczem nabierała pewności siebie, uczyła się zachowań i wykorzystywała swoje mocne strone - m.in. grę tyłem do bramki przeciwnika, tworzenie przestrzeni dla innej zawodniczki czy wykorzystywanie tej przestrzeni. Potrafi też z zimną krwią wykorzystać sytuacje, a grając jako "dziewiątka" ma mniej zadań defensywnych niż wahadłowa, ma więc więcej sił na poczynania ofensywne - zauważa szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

- Zrobiły wszystko, by ta ekspozja formy nie była chwilowa, ale przyszły sezon był potwierdzeniem i by Marcelina potwierdziła, że to klasowa zawodniczka - dodaje trener.W obecnym sezonie Marcelina Buś jest jedną z najskuteczniejszych zawodniczek całej Orlen Ekstraligi Kobiet. W klasyfikacji strzelczyń zajmuje drugie miejsce ex aequo z Emilią Zdunek (po 12 trafień), a prowadzi Natalia Oleszkiewicz (obie piłkarki reprezentują szczecińską Pogoń).

- Cieszymy się, że Marcelina zostaje z nami, obecnie to jedna z najlepszych zawodniczek w lidze, wciąż z szansami na tytuł królowej strzelczyń. To piłkarka związana z Wrocławiem, związana ze Śląskiem i właśnie na takich zawodniczkach chcemy opierać nasz skład. Zatrzymanie Marceliny Buś w Śląsku było jednym z ważniejszych zadań transferowych na najbliższy czas i cieszę się, że osiągnęliśmy porozumienie - podkreśla dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.Kontrakt z zawodniczką będzie obowiązywał do końca sezonu 2025/2026. Piłkarka nadal będzie występowała z numerem 9 na koszulce.

Gramy dalej, Marcela! Życzymy kolejnych udanych występów i pięknych goli w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław