Wydarzenia

Odczarować Oporowską

2020-11-22 09:00:00
W 13. kolejce 2. ligi przed rezerwami Śląska Wrocław bardzo trudne zadanie. Trójkolorowi zagrają przy Oporowskiej z Górnikiem Polkowice - obecnym liderem tabeli i spróbują przełamać złą passę na własnym stadionie.
Spotkanie z Górnikiem zakończy intensywny czas dla rezerw Śląska Wrocław, które w ciągu dwóch tygodni rozegrają piąte spotkanie. Na końcu maratonu, czeka prawdopodobnie najtrudniejszy przeciwnik, ponieważ zespół trenera Jawnego i Dymkowskiego zmierzy się z drużyną, która w pierwszej części spisuje się najlepiej w całej lidze i zajmuje pozycję lidera 2. ligi. 

Poprzednie spotkania nie były udane dla Trójkolorowych. Po wyrównanym meczu z rezerwami Lecha Ponań, który ostatecznie zakończył się porażką 1:2, przyszło spotkanie z GKS-em Katowice. Tam wrocławianie byli już wyraźie słabsi od swojego przeciwnika i przegrali 0:3. Katowiczanie to drużyna, która walczy o awans do 1. ligi. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o dzisiejszego rywala Śląska, więc należy się spodziewać równie trudnej przeprawy.

Górnik, po rozegraniu dwunastu spotkań zgromadził na koncie aż trzydzieści punktów i zajmuje pozycję lidera tabeli 2. ligi z przewagą dwóch oczek nad Wigrami Suwałki. Polkowiczanie wyróżniają się siłą ofensywą, ponieważ zdobyli do tej pory 29 bramek, co na równi z GKS-em Katowice jest najlepszym wynikiem w lidze. Liderem ofensywy jest Eryk Sobków, który ma na swoim koncie dziewięć trafień. 

Podopieczni trenera Sebastiana Szymańskiego już w pierwszej kolejce zaznali smaku porażki, jednak kolejne mecze to już pasmo sukcesów tego zespołu, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Przed Śląskiem, który jak do tej pory nie radzi sobie na własnym stadionie niezwykle trudne zadanie, ale WKS pokazywał już w tym sezonie, że potrafi radzić sobie z faworytami. Początek spotkania o godzinie 12:00. Transmisja na kanale YouTube: Śląsk Wrocław TV.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również