Wydarzenia

Oliwia Związek: Czułam, że mam wsparcie | Piłka Kobiet

2023-03-27 15:00:00
Kobiecy zespół Śląska w sobotę zremisował z Pogonią Tczew 3:3. Swój ekstraligowy debiut zanotowała Oliwia Związek, która na murawie pojawiła się w 60. minucie i niewiele brakło, by zdobyła gola na wagę trzech punktów. Jak zawodniczka ocenia swój debiut?
Oliwia Związek: Bez wątpienia był to bardzo trudny mecz. Warunki na boisku nie były wybitne, a na dodatek w trakcie pierwszej połowy spadł jeszcze deszcz i boisko było bardzo grząskie. Na pewno pozostaje niedosyt, bo w końcówce mogła piłka wpaść do bramki, mieliśmy swoje sytuacje - niewiele zabrakło po rzucie wolnym, była poprzeczka, mi również bardzo niewiele zabrakło przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główce. Mogło coś wpaść, więc jest mały niedosyt.

Wydaje mi się, że dałam dobrą zmianę, był to mój debiut w Ekstralidze, a w tym tygodniu miałam tylko jeden trening z pierwszym zespołem. Jak mi się grało z Białą (Katarzyną Białoszewską)? To bardzo doświadczona zawodniczka i dużo mi podpowiadała, tak samo, jak Wróbel (Joanna Wróblewska) czy tez Ostra (Karolina Ostrowska) i Gosia Korda. Z ławki również słyszałam komunikaty podpowiadające. Czułam, że mam wsparcie. A na boisku z Białą potrzebowałybyśmy trochę czasu, żeby się zgrać, ale wydaje mi się, że w przyszłości możemy być dobrym duetem ofensywnym.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław