Wydarzenia

Oliwia Związek: Noga nie zadrżała | Piłka Kobiet

2023-05-18 12:00:00
Śląsk Wrocław wygrał w 21. kolejce Orlen Ekstraligi z GKS-em Katowice 2:0. Jedną z bramek strzeliła Oliwia Związek, dla której było to debiutanckie trafienie w seniorskim zespole WKS-u. Jak napastniczka ocenia mecz w swoim wykonaniu?
Oliwia Związek: Wchodząc na stadion w Katowicach i robiąc pierwszy krok na murawie zaczęłam odczuwać lekki stresik, ale wchodząc do szatni myślałam już tylko o meczu. Byłam pozytywnie nastawiona na to spotkanie. Chciałam, żeby wszystko poszło po naszej myśli - GKS musiał wygrać, by cieszyć się z mistrzostwa, a my chcieliśmy pokrzyżować im plany.Od pierwszej minuty weszłyśmy mocno w mecz i właściwie już pierwszą sytuację zamieniłyśmy na bramkę, niestety ze spalonego. Z minuty na minutę "ustawiałyśmy" mecz pod siebie, dominowałyśmy na boisku w wielu aspektach, stwarzałyśmy sobie sytuacje. Bramka Czudi dała nam więcej spokoju, przez co wchodząc na boisku nie czułam wielkiej presji. Chciałam wejść, zagrać i wygrać mecz - i tak tez się stało.

Szczerze mówiąc średnio pamiętam całą moją akcję bramkową (śmiech). Piłka odbiła się od obrończyni, nikogo przy niej nie było, a jak już ją miałam pod stopą, to czułam spokój. Noga nie zadrżała, uderzyłam w światło bramki i padł gol. Myślę, że swoją postawę mogę ocenić na plus, to kolejny dobry mecz w moim wykonaniu, wydaje mi się, że dałam dobrą zmianę.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław