Wydarzenia

Patrycja Ziemba zawodniczką Śląska! | Piłka Kobiet

2024-07-06 19:47:00
Rozpoczynamy transferową ofensywę! Przedstawiamy pierwszą piłkarkę, która w tym okienku transferowym dołącza do Śląska Wrocław. Jest nią Patrycja Ziemba, która ostatnio występowała w Medyku Konin.
- Bardzo cenimy umiejętności Patrycji, długo ją obserwowaliśmy, a w przeszłości była u nas na testach. Od tego czasu bardzo się rozwinęła, jest silną napastniczką o mocnych parametrach motorycznych, cechuje ją duża szybkość, dobra gra głową i dynamika. Takiej napastniczki szukaliśmy. Uważam, że to wzmocnienie, tym bardziej, że Patrycja w Medyku byłą postacią wiodącą. Wie, jak wygląda gra o stawkę i walcząc o wysokie cele, takich zawodniczek potrzebujemy - mówi szkoleniowiec Śląska Wrocław, Piotr Jagieła.W poprzednim sezonie Patrycja Ziemba grała w Medyku Konin, w którym była najskuteczniejszą zawodniczką, kończąc sezon z dziewięcioma trafieniami na koncie.- Dużo aspektów przeważyło, że zdecydowałam się na ofertę Śląska. Wrocławska drużyna w każdym sezonie idzie do przodu, wiem, że Wrocław to naprawdę wspaniałe miejsce do rozwoju. Indywidualnie na pewno mam swoje cele, ale pierwszorzędne są te drużynowe. Istotne, żebyśmy wygrywały, wspierały się i byśmy mogli sięgnąć po najwyższe cele, nie tylko w Polsce. Kluczowe, by drużyna się pięła - mówi nowa zawodniczka wrocławskiego klubu.Patrycja Ziemba karierę rozpoczynała w MUKS-ie Zielona Góra, następnie grała w Promieniu Żary, Polonii Środa Wielkopolska, Olimpii Szczecin, a ostatnie dwa lata spędziła we wspomnianym już Medyku Konin. Co ciekawe, w poprzednim sezonie dwie bramki strzeliła w spotkaniu przeciwko Śląskowi.

- Cieszymy się, że Patrycja dołącza do naszego zespołu, napastniczki o takim profilu poszukiwaliśmy. Wierzę, że ciężką pracą na treningach wywalczy sobie miejsce w składzie i strzeli jeszcze więcej bramek niż w poprzednim sezonie - zaznacza dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.Kontrakt z piłkarką będzie obowiązywał przez dwa najbliższe sezony. Patrycja Ziemba w Śląsku będzie występowała z numerem 7 na koszulce.

Witamy we Wrocławiu, Patrycja! Życzymy samych udanych występów i strzelonych goli w zielono-biało-czerwonych barwach!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław