Wydarzenia

Patryk Skrzypczyński z nową umową

2024-05-23 19:47:00
Patryk Skrzypczyński, jeden z wyróżniających zawodników zespołu Śląska U17, podpisał nową umowę z wrocławskim klubem.
- Przedłużylismy kontrakt z Patrykiem, ponieważ widzimy, że robi systematycznie postępy. Jest ważną postacią drużyny U17, która walczy o mistrzostwo Polski. Jako Akademia chcemy pomagać w jego dalszym rozwoju, aby docelowo trafił do pierwszego zespołu. Jest na dobrej drodze, ale musi dalej konsekwentnie pracować, aby ten cel osiągnąć - mówi dyrektor Akademii, Janusz Góra.Młody zawodnik w tym sezonie wystąpił w osiemnastu spotkaniach drużyny w Centralnej Lidze Juniorów U17, w których strzelił pięć goli.

- To piłkarz, który pełnił ważne role w pierwszej rundzie, potem trochę kontuzja kolana pokrzyżowała mu plany, ale w dalszym ciągu to zawodnik z dużym potencjałem. Cieszy oczywiście fakt, że związuje się profesjonalnym kontraktem i mam nadzeję, że to będzie dla niego bodziec do jeszcze ciężkiej pracy. To piłkarz środka pola, z dobrym przeglądem i wizją gry, dobrym podaniem. Dobrze rozumie grę ofensywą i defensywną - można go określić, że jest "ósemką" w środku pola - zaznacza szkoleniowiec drużyny U17, Sebastian Mordal.Sam zawodnik przyznaje, że czuje się doceniony i zamierza jeszce ciężej pracować na treningach.

- To moj kolejny kontrakt, przedłużenie umowy, ale na pewno jestem szczęśliwy, że klub docenił moją grę w ostatnim czasie. Chcę kontynuować swoją pracę i się rozwijać. Moim celem jest regularna gra, chciałbym otrzymać zaproszenie na trening pierwszego zespołu i kto wie, może zagrać w meczu rezerw? - przyznaje Patryk Skrzypczyński.

Co ciekawe, w Śląsku Wrocław gra także rodzeństwo Patryka - brat Jakub Skrzypczyński jest zawodnikiem zespołu U14, a Laura Skrzypczyńska występuje w żeńskim zespole U13. - Myślę, że to jest swego rodzaju przywilej dla brata i siostry - mówi z uśmiechem Patryk. - Ale oczywiście to ważne, cieszę się, że możemy wspólnie grać w jednym klubie - dodaje.Gramy dalej, Patryk! Życzymy kolejnych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław