Wydarzenia

Pewna wygrana pod wodzą Sztylki!

2017-03-18 21:00:00
W pierwszym ligowym meczu w 2017 roku druga drużyna Śląska, prowadzona przez Dariusza Sztylkę, pokonała Skrę Częstochowa 3:0.
Legenda Śląska zasiadła na ławce w roli pierwszego trenera po raz drugi. W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek WKS przegrał 0:5 z Piastem Żmigród. Debiut Sztylka miał więc bardzo nieudany, ale istotny był nie sparing przed ligą, a mecz 18. kolejki III ligi. W nim Śląsk 3:0 pokonał Skrę, a Piast... 0:3 uległ Pniówkowi Pawłowice Śląskie.

W Częstochowie wrocławianie zagrali wzmocnieni posiłkami z I drużyny w postaci Zielińskiego, Alvarinho i Łyszczarza. Cała trójka pokazała się z dobrej strony, a najmłodszy z nich - Łyszczarz - miał kolosalny udział przy pierwszej bramce. Przedryblował rywali i wyłożył piłkę Wiechowi, który w 22. min otworzył wynik spotkania. Prowadzenie podwyższył Alvarinho, posyłając dobry strzał z rzutu wolnego. Ostatecznie trafienie zostało zaliczone jako bramka samobójcza bramkarzy gości, Kosuta.

Portugalski skrzydłowy miał jednak w Częstochowie spory ciąg na bramkę i po zmianie stron dopiął swego. Tuż przed końcem popisał się kolejnym świetnym strzałem z rzutu wolnego i tym razem trafił już bezpośrednio. Wcześniej dobrymi interwencjami przed stratą gola ratował Śląsk Budzyński.

WKS zwyciężył. trener Sztylka zadebiutował w ligowym meczu, a pierwszy mecz wśród seniorów rozegrał Sebastian Bergier, najlepszy strzelec Centralnej Ligi Juniorów. To była dobra sobota pod Jasną Górą!

Następny emcz Śląsk rozegra 25 marca. O 13 przy Oporowskiej podejmie Pniówek Pawłowic Ślaskie.

Skra Częstochowa - Śląsk II Wrocław 0:3 (0:2)
Bramki:
0:1 - Wiech 22'
0:2 - Kosut (s) 31'
0:3 - Alvarinho 89'

Skra: Kosut, Olejnik, Mastalerz, Błaszkiewicz, Obuchowski, Kowalczyk, Musiał, Mularczyk (Rumin), Sawicki (63. Piecuch), Niedbała (71. Marek), Nowak 
Śląsk: Budzyński - Repski, Wiech, Łuczkiewicz, Zieliński (88. Kotfas) - Kohut, Pałaszewski, Matusik, Łyszczarz (82. Kuriata), Alvarinho, Bergier (78. Łuczak)

Żółte kartki: Nowak, Sawicki -Wiech 
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również