Wydarzenia

Pewne zwycięstwo rezerw

2019-08-10 15:00:00
Śląsk II Wrocław pokonał przy Oporowskiej Pniówek Pawłowice Śląskie 2:0 (1:0). Wrocławianie zanotowali drugie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi.
W składzie pojawiło się wielu piłkarzy, którzy na codzień występują w pierwszej drużynie. Kibice mogli podziwiać w akcji m.in. Damiana Gąskę, Adriana Łyszczarza, Mariusza Pawelca i debiutującego Israela Puerto.

Od początku spotkania Śląsk miał wyraźną przewagę. Gospodarze utrzymywali się dłużej przy piłce i próbowali zmusić rywala do błędu. Udało się w 10. minucie, kiedy po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Sebastian Bergier i mocnym strzałem skierował ją do siatki.

Po zdobyciu bramki, wrocławianie kontrolowali przebieg spotkania. Pniówek próbował szybkich akcji, jednak obrońcy WKS-u bez problemu radzili sobie z atakami gości. Piłkarze trenera Piotra Jawnego nie stwarzali sobie zbyt wielu sytuacji. Cierpliwie wyczekiwali na kolejne błędy przeciwnika.

W końcówce pierwszej połowy Pniówek miał pierwszą dobrą okazję do strzelenia gola. W polu karnym znalazł się Kamil Glenc, jednak oddał strzał prosto w Daniela Kajzera. Do przerwy Trójkolorowi prowadzili 1:0.

Od początku drugiej połowy goście zdecydowanie odważniej ruszyli do ataku. Mieli nawet jedną bardzo dobrą sytuację, jednak ponownie na wysokości zadania stanął Kajzer. Ofensywne nastawienie przeciwnika sprawiło, że Śląsk miał znacznie więcej miejsca na połowie rywala. Wrocławianie przeprowadzili zabójczą kontrę w 55. minucie. Piłkę na lewym skrzydle otrzymał Piotr Samiec-Talar, który odważnie wszedł w pole karne i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.

Zdobyta bramka sprawiła, że WKS kompletnie przejął kontrolę nad meczem. Zespół trenera Piotra Jawnego nie atakował zbyt ochoczo, ale grał bardzo solidnie, nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt wiele. Pniówek szukał swojej szansy głównie w stałych fragmentach gry, jednak wrocławianie dobrze się bronili i dowieźli korzystny wynik do końca. 

Śląsk II Wrocław - Pniówek Pawłowice Śląskie 2:0

Śląsk II Wrocław:  Kajzer, Pawelec, Dankowski, Puerto, Boruń, Bergier, Samiec-Talar, Szpakowski, Łyszczarz, Gąska, Caliński oraz Kotowicz, Scalet, Lewkot, Sobczak

Pniówek Pawłowice Śląskie: Gocyk, Szary, Weis, Goik, Morcinek, Szatkowski, Glenc, Ciuberek, Dzida, Musioł, Zalewski oraz Łaski, Caniboł, Siwek, Płowucha 

Bramki:
 
1:0 - 10' Bergier
2:0 - 55' Samiec-Talar

Żółte kartki: Caniboł, Musioł, Dzida, Morcinek, Kajzer, Puerto, Gocyk

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również