Wydarzenia

Pierwsza porażka rezerw

2019-09-14 18:30:00
Śląsk II Wrocław przegrał z Ruchem Zdzieszowice 0:2 w meczu 7. kolejki trzecioligowych rozgrywek. Była to pierwsza porażka wrocławian w tym sezonie.
W zespole rezerw miały okazję wystąpić dwa nowe nabytki Śląska. Zgodnie z zapowiedziami trenera Vitezslava Lavički w Zdzieszowicach zagrali Filip Marković i Przemysław Bargiel. Ruch postawił zespołowi trenera Piotra Jawnego twarde warunki. Gospodarze stwarzali zagrożenie pod bramką WKS-u głównie po rzutach rożnych. W 24 minucie udało im się wyjść na prowadzenie, kiedy po zamieszaniu w polu karnym do siatki trafił Sotor. Do przerwy Śląsk przegrywał jednym golem.
 
W drugiej części gry Trójkolorowi próbowali odrobić straty, jednak mieli problem z przejściem przez szczelną obronę rywala. Dobrą sytuację do zdobycia bramki miał Bergier, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. Zamiast wyrównania, to gospodarze strzelili drugiego gola. Tym razem po rzucie rożnym piłka trafiła do Damrata, który pokonał Kajzera i tym samym ustalił wynik meczu.
 
Ruch Zdzieszowice - Śląsk II Wrocław 2:0
 
Bramki:

1:0 - 24' Sotor
2:0 - 83' Damrat
 
 
Śląsk: Śląsk: Kajzer - Sobczak, Poprawa, Pawelec, Caliński - Boruń, Bargiel (54. Szpakowski), Młynarczyk, Kotowicz, Marković - Bergier
 
Ruch: Bodys - Kiliński (88. Sypek), Nowak, Kostrzycki, Niemczyk (93. Fiks), Sotor, Dębski (95. Dębski), Bachor, Bury, Damrat, Smolarek (60. Czapliński)
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również