Wydarzenia

Pierwsze potknięcie rezerw

2019-07-24 17:00:00
Rezerwy Śląska Wrocław przegrały w sparingu z KKS-em Kalisz 1:3. Była to pierwsza porażka zespołu Piotra Jawnego w trakcie trwającego okresu przygotowawczego.
Śląsk prowadził po pierwszej połowie dzięki trafieniu powracającego do składu Mathieu Scaleta. Gra wrocławian wyglądała dobrze. Rywale nie mieli wiele do powiedzenia i zanosiło się na to, że WKS będzie strzelał kolejne gole. 
 
W 60 minucie na boisku pojawili się zawodnicy rezerwowi, których trener Jawny chciał sprawdzić pod kątem ewentualnej gry w pierwszym składzie. Konsekwencją pojawienia się nowych twarzy na boisku była zmiana przebiegu spotkania. Przeciwnik doszedł do głosu i w ostatnich dwóch kwadransach meczu zdobył trzy bramki, a cały mecz wygrał 3:1.
 
- Zespół z Kalisza był bardzo mocnym rywalem. Ich celem jest awans do II ligi, więc był to dla nas świetny sprawdzian. Tym razem nie grali z nami zawodnicy z pierwszego zespołu, a mimo to, przez 60. minut byliśmy lepszym zespołem. Zakładaliśmy, że potem wejdą rezerwowi. Dzięki temu mamy więcej materiałów do analizy i wiemy na jakich zawodników możemy w tym momencie liczyć – komentuje Piotr Jawny, trener drugiego zespołu Śląska Wrocław.
 

Śląsk II Wrocław – KKS Kalisz 1:3 (1:0)

Bramki:
Scalet - Żytko, Żebrowski, Trubeha

Skład Śląska: Frasik - Caliński, Kucharczyk, Łazarowicz, Sobczak, Kazimierowicz, Szpakowski, Kotowicz, Lewkot, Krocz, Scalet oraz Korytkowski, Wypart, Sztylka, Izydorczyk, Ostrowski, Kotfas, Jarzębowski, Buławski, Mamis
 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Norbert Gałązka

Zobacz również