Wydarzenia

Pierwszy sparing na czwórkę | Piłka Kobiet

2022-07-09 17:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław w pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym pewnie pokonały Pogoń Szczecin 4:1. Hat-trickiem w debiucie popisała się Katarzyna Białoszewska, a jedno trafienie dołożyła Marcelina Buś.
Trener Piotr Jagieła w pierwszym sparingu z Pogonią - bo pod tym szyldem od tego sezonu grają ekstraligowe piłkarki Olimpii Szczecin - nie mógł wystawić optymalnego składu. Martyna Buś i Daria Nowak nadal leczą kontuzje, Joanna Wróblewska jeszcze nie trenuje z zespołem, a cześć piłkarek - Karolina Ostrowska, Karolina Iwaśko i Aleksandra Żurek oraz młode zawodniczki, które grały w barażach o CLJ U17 - wznowią treningi po weekendzie.

W wyjściowym zestawieniu WKS-u znalazło się natomiast miejsce dla trzech nowych zawodniczek - na prawym "wahadle" zagrała Julia Maskiewicz, a linię ataku tworzyły Katarzyna Białoszewska i Klaudia Adamek. Wrocławianki od samego początku ruszyły do odważnych ataków, a na akcję bramkową nie trzeba było długo czekać. W 8. minucie Natalia Kulig zagrała w pole karne w kierunku Białoszewskiej, ale skutecznie interweniowała jedna z obrończyń. Wybita przez szczeciniankę piłka wylądowała jednak pod nogami Marceliny Buś, która nie pomyliła się mając przed sobą tylko bramkarkę.
 
Na odpowiedź Pogoni nie trzeba było długo czekać. W pierwszej akcji po wznowieniu jedna z rywalek była faulowana w polu karnym, a jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamieniła Patrycja Michalczyk.Remis nie utrzymywał się zbyt długo. W 14. minucie Marcelina Buś zagrała do wbiegającej w pole karne Kamili Czudeckiej, ta odegrała przed bramkę, gdzie stała Katarzyna Białoszewska, która z bliska dopełniła formalności. Nieco ponad kwadrans później Białoszewska znów wpisała się na listę strzelczyń. Tym razem otrzymała podanie od Oliwii Krysman, odegrała na skrzydło do Marceliny Buś, za moment dostała piłkę powrotną i z bliska umieściła piłkę w siatce.

Wrocławianki były stroną przeważającą i raz za razem stwarzały zagrożenie w ataku i tylko w pierwszej połowie mogły strzelić co najmniej trzy kolejne bramki. Uderzenia z dystansu Joanny Krzyżanowskiej i Joanny Węcławek były nieznacznie niecelne, minimalnie pomyliła się również Klaudia Adamek, która w sytuacji sam na sam lobowała bramkarkę, ale futbolówka spadła na górną siatkę bramki Pogoni.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ większej zmianie, choć szczecinianki kilkukrotnie poważniej zagroziły wrocławskiej bramce. Kolejna - i jak się później okazało, ostatnia - bramka padła po drugiej stronie boiska. I znów w roli głównej wystąpiła Katarzyna Białoszewska, której tym razem asystowała Klaudia Adamek. Śląsk był groźny w ataku, nieźle spisywał się również w defensywie, w której pierwsze skrzypce grały Aleksandra Dudziak, Joanna Węcławek i Oliwia Krysman. Na ostatnie 30 minut na murawie pojawiła się także powracająca po kontuzji kapitan Śląska, Małgorzata Korda.Ostatecznie Śląsk Wrocław pokonał w pierwszym sparingu Pogoń Szczecin 4:1. Kolejny sparing WKS-u za tydzień - w sobotę, 16 lipca - a kolejnym przeciwnikiem wrocławianek będzie czeska Sparta Praga. Spotkanie to odbędzie się w Jańskich Łaźniach.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 4:1
(3:1)
Bramki:
1:0 Marcelina Buś 8'
1:1 Patrycja Michalczyk 9' (k)
2:1 Katarzyna Białoszewska 14'
3:1 Katarzyna Białoszewska 32'
4:1 Katarzyna Białoszewska 65'

Śląsk: Sowalska (30' Skiba, 60' Bocian) - Krysman (75' Maskiewicz), Dudziak, Węcławek, Marcelina Buś (60' Adamek), Kulig, Krzyżanowska (75' Marcelina Buś), Czudecka, Maskiewicz (60' Korda), Adamek (46' Watral), Białoszewska.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław